زعفران

زعفران نگین

انواع :  نگین پرسی ، سوپر نگین، نگین

بسته بندی: مطابق با سفارش

زعفران نگین از قسمت های قرمز رنگ کلاله زعفران تهیه می شود. رنگ کاملا قرمز، بدون سفیدی، زیبایی، شاخه های کلاله های منفصل از ویژگی های این مدل زعفران است. در زعفران نگین آخر کلاله ها به رنگ سفید نمی باشد. اگر سر کلاله زعفران تحت فشار فیزیکی یا فشار هوا به صورت تخت یا شمشیری دربیاید زعفران نگین پرسی یا اتویی به دست خواهد آمد.این نوع زعفران هم بیشتر در کشورهای عربی طرفدار دارد. نوع سوپر نگین آن مناسب برای صادرات به کشورهای هند، ژاپن، چین و دیگر کشورهای آسیایی است. زعفران نگین معمولی دارای انواع درجه یک و دو و شبه نگین است که براساس اندازه و ریز و درشتی و پیچ خوردگی قیمت متفاوتی دارد. زعفران طعم شیرین و طبع گرمی دارد، عملکرد اصلی آن افزایش دهندگی جریان خون است. در واقع ایستایی خون را از بین میبرد و سموم مختلف را از بدن دفع می کند.

زعفران سرگل

انواع :  زعفران سرریشه، سرقلم و ممتاز

بسته بندی: مطابق با سفارش

زعفران سرگل از قسمت ابتدای کلاله و یا همان سرقلم زعفران تهیه می‌شود. این نوع زعفران دارای قدرت رنگ‌دهی بالا و عطر و طعمی فوق العاده است. این نوع زعفران در مقایسه با دیگر انواع زعفران دارای خرده و شکسته‌های بیشتری است. کلاله های آن جدا از هم هستند کلاله آن کاملا قرمز رنگ و بدون هیچگونه سفیدی است. عمده مصرف بازار داخلی از این نوع زعفران می باشد. یکی از مهمترین جنبه های دارویی این گیاه اثر شادی بخشی و ضد افسردگی آن است که از قدیم در طب سنتی مورد توجه بسیار بوده است. کاهش اضطراب،پیشگیری از سرماخوردگی ، ضد سرطان، افزایش قدرت ذهن، تقویت سیستم تنفس، کلاژن سازی برای پوست از دیگرخواص زعفران است.

زعفران پوشال

انواع : پوشال قلمدار و پوشال معمولی

بسته بندی: مطابق با سفارش

زعفران پوشالی که دارای کلاله‌های ضخیم و صاف، بدون پیچ خوردگی و دارای خامه (ریشه) کمتری باشد پوشال قلمدار است و به زعفران پوشالی که دارای کلاله معمولی و پیچ خوردگی با خامه بیشتری است پوشال معمولی می‌گویند. در این نوع زعفران سفیدی یا زردی انتهای کلاله دیده می شود. وجود ریشه در این نوع زعفران توانایی تشخیص محصول اصل و تقلبی را در این نوع زعفران راحتتر می کند.زعفران پوشال را به خاطر قیمت مناسب آن بیشتر در کارخانجات توبید بستنی و نوشیدنی و در رستوران ها و کارگاه های تولید شیرینی های سنتی استفاده می کنند. زعفران حاوی ترکیبات کاروتنوئید تثبیت شده، کروسین و کروستین است که باعث عطر و طعم منحصر به فرد آن می شود. عمدتا سافرانال های موجود در زعفران هم باعث طعم تند آن می شوند.