کشمش

کشمش تیزابی روشن

نوع : زرد روشن تا قهوه ای/ تیزابی

بسته بندی: کارتن 9 کیلوگرم داخلی/ کارتن 10 کیلوگرم صادراتی

کشمش تیزابی خرمایی

نوع : خرمایی                                       

بسته بندی: کارتن 9 کیلوگرم داخلی/ کارتن 10کیلوگرم صادراتی

تاکستان ، ملایر ، قوچان و زنجان شهرهای تولید کننده این نوع کشمش هستند. تولید بالا و ماندگاری زیاد از علل صادرات بالای این نوع خرما است. تاکستان قزوین عمدتا مرکز تولید این نوع خرما است. درمان کم خونی ، کاهش استرس ،از بین بردن مشکلات گوارشی ،جلوگیری از برخی بیماری های قلبی، کاهش فشار خون و کنترل سطح کلسترول خون از خواص مصرف به اندازه این نوع خرما است.

کشمش پلویی آفتابی

نوع : تیره مایل به قهوه ای  /آفتابی                            

بسته بندی: کارتن9 کیلوگرم داخلی/ کارتن 10کیلوگرم صادراتی

کشمش گلدن

نوع : کشمش انگوری طلایی  /تیزابی

بسته بندی: کارتن 9کیلوگرمی داخلی/ کارتن 10کیلوگرمی صادراتی

پرطرفدارترین نوع کشمش جهت صادرات به کشورهای عربی و اروپایی و کشورهای همسایه این نوع کشمش است. ایران بعد از آمریکا و ترکیه رتبه سوم تولید این نوع کشمش را در سراسر جهان دارد. کشمش گلدن بعد از پسته، خشکبار پرطرفدار صادراتی ایران است. ملکان ، ملایر، تاکستان، بناب و مراغه بهترین کشمش های گلدن کشور را تولید می کنند. کشمش گلدن نیز به صورت تیزابی تولید می شود .کشمش جزئی از خوراکی های با طبع گرم است و جهت ارتقای قدرت حافظه می توان از آن استفاده کرد.کشمش دارای منابعی سرشار از پروتئین، منیزیم، فسفر، ویتامین‌های مختلف ، کلسیم، روی و مواد معدنی است.

کشمش سبز قلمی

نوع : سبز ، سبز روشن تا زرد      

بسته بندی: کارتن های 5, 10 کیلوگرم

خلیل آباد و کاشمر دو شهر خراسان رضوی مرکز کشمش سبز قلمی هستند. تولید کننده دیگر این نوع کشمش در جهان چین است. صادرات این نوع کشمش معمولا به کشورهای حوزه اوراسیا و اروپایی صورت می گیرد. کشمش سبز قلمی در درمان کم خونی، پیشگیری از سرطان، بهبود فرآیند هضم مواد غذایی، مقابله با ریزش مو، درمان بیماری‏های پوستی، درمان درد مفاصل، تنظیم سطح pH بدن، کاهش دمای بدن (تب)، بهبود سلامت بینایی، بهبود سطح انرژی افراد، تقویت سلامت دندان‏ها و درمان بی‏خوابی اموثر است