خرید عمده سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم (NH4)2SO4 یک نمک معدنی از ترکیبات سولفاته (مانند سولفات منیزیم، سولفات روی، سولفات منگنز و …) می باشد که در بخش صنعت غذایی و کشاورزی کاربردهای فراوانی دارد. سولفات آمونیوم (Ammonium sulfate) به عنوان کود در صنعت کشاورزی و به عنوان تنظیم کننده اسیدیته آرد و نان در صنعت خوراکی کاربرد فراوان دارد. بنابراین متقاضیان زیادی به دنبال آن هستند. جهت خرید عمده سولفات آمونیوم با شرکت بازرگانی راگ Raag در ارتباط باشید.

سولفات آمونیوم چیست؟

سولفات آمونیوم یک نمک غیر آلی است که در فشار یک اتمسفر نمی تواند بدون تجزیه شدن و ایجاد گاز آمونیاک ذوب شود. بخشی از سولفات آمونیوم در اثر حرارت دهی، قبل از ذوب تجزیه شده و در اثر این واکنش آمونیاک حاصل می شود. این ماده شیمیایی در دمای بالاتر از 300 درجه سانتیگراد، به دی اکسید گوگرد، تری اکسید گوگرد، نیتروژن، آب و آمونیاک تجزیه می شود.

 

این ماده در ساخت کود شیمیایی استفاده می شود و ترکیب آن شامل ۲۱% نیتروژن (ازت) به شکل یون آمونیوم Ammonium و ۲۴% سولفور به شکل سولفات Sulfate می باشد. این کود در بخش کشاورزی برای اصلاح و کاهش pH خاک های قلیایی و تامین ازت و گوگردی که برای رشد گیاهان لازم است، به کار می رود. کود سولفات آموینوم حاوی ۲۴% نیتروژن به فرم آمونیوم و ۲۴ % گوگرد به فرم سولفات است. جهت خرید عمده سولفات آمونیوم برای ساخت کود شیمیایی می توانید از طریق شرکت راگ اقدام کنید.

خرید سولفات آمونیوم

به دلیل کاربرد فراوان سولفات آمونیوم در صنایع مختلف خریداران زیادی به دنبال خرید سولفات آمونیوم می باشند. جهت اطلاع از خرید سولفات آمونیوم و ثبت سفارش می توانید با کارشناسان شرکت راش آیین اطلس غرب در ارتباط باشید.

خرید کود سولفات آمونیوم

هر جا که برای تامین نیاز غذایی گیاهان به مکمل های N و S احتیاج باشد، از کود سولفات آمونیوم استفاده می شود. سولفات آمونیوم حاوی تنها ۲۱٪ نیتروژن است و یک منبع غنی از گوگرد می باشد. سولفات آمونیوم در خاک های غرقابی در تولید برنج به عنوان کود در خاک های قلیایی استفاده می شود. یون آمونیوم در خاک آزاد شده و مقدار کمی اسید تشکیل می دهد. این امر pH خاک را کاهش داده و  به عنوان یک عنصر ضروری به رشد گیاه کمک می کند. به این نکته توجه  کنید که کود سولفات آمونیوم میزان ازت کمتری نسبت به نیترات آمونیوم دارد.

 

خرید عمده سولفات آمونیوم به جهت کاربرد متنوع آن در صنایع کشاورزی با تقاضای بالا همراه است.  به عنوان مثال اسپری سولفات آمونیوم برای حشره کش های محلول در آب، قارچ کش ها و علف کش ها به کار می رود. این ماده به عنوان ماده کمکی برای علف کش های آمین، گلیفوزات و گلوفوزینات موثر می باشد. کود سولفات آمونیوم را می توانید در کیسه های ۵۰ کیلوگرمی با تناژ بالا سفارش دهید.

قیمت عمده سولفات آمونیوم

قیمت خرید و فروش سولفات آمونیوم عمده و خرده فروشی براساس عوامل مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده، نرخ تورم، درصد خلوص، میزان تقاضا و …. متغیر است. شما می توانید از طریق شرکت راگ با بهترین تامین کنندگان این ماده، اقدام به خرید عمده سولفات آمونیوم نمایید. برای استعلام قیمت سولفات آمونیوم با کارشناسان ما در تماس باشید.

مشخصات فنی سولفات آمونیوم

خواص فیزیکی سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم یک جامد کریستالی بدون بو است که ظاهر سفید نیمه شفاف با طعم شور دارد. چگالی این ماده شیمیایی ۱/۷۷ گرم بر سانتی متر مکعب و نقطه ذوب آن بین ۲۳۵ تا ۲۸۰ درجه سانتیگراد می باشد. سولفات دی آمونیوم در دمای پایین فروالکتریک، تشکیل داده و در دمای اتاق، متبلور است.

خواص شیمیایی سولفات آلومینیوم

یکی از خواص آمونیوم سولفات، تشکیل نمک با کاتیون های اضافی مانند فلزات است. به طور مثال، سولفات دی آمونیوم می تواند نمک آمونیوم سولفات آهن و انواع نمک ها را با خواص شیمیایی متفاوت از ماده اولیه تشکیل دهد. همچنین این ماده در دمای بالا آمونیوم سولفات را تجزیه کرده و بی سولفات آمونیوم تشکیل می دهد. در نتیجه حرارت بیشتر به آمونیوم، نیتروژن، دی اکسید گوگرد و آب تجزیه می گردد.

فروش عمده سولفات آمونیوم

در حال حاضر شرکت بازرگانی راگ یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور، علاوه بر تامین سولفات آمونیوم طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی را از برند های معتبر در اختیار خریداران محترم قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره قیمت سولفات آمونیوم عمده و نحوه فروش سولفات آمونیوم با ما مشورت کنید.

روش تولید سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم به چند روش تولید می شود که مهمترین آنها عبارتند از:

روش تولید سولفات آمونیوم از تصفیه آمونیاک با اسید سولفوریک:

2 NH3 + H2SO4 → (NH4) 2SO4

 

اسید سولفوریک غلیظ با اضافه شدن به مواد فوق جهت اسیدی شدن محلول و حفظ سطح اسید آزاد اضافه می شود. دمای راکتور را تا ۶۰ درجه سانتیگراد بالا برده سپس با اضافه شدن اسید سولفوریک به محفظه، گاز آمونیاک ایجاد می شود که در نهایت با تبخیر آب موجود در سیستم یک نمک پودری تشکیل می شود. در طی فرآیند کربنات کلسیم به صورت جامد رسوب کرده و سولفات آمونیوم در محلول باقی می ماند.

 

 (NH4) 2CO3 + CaSO4 → (NH4) 2SO4 + CaCO3

 

سولفات آمونیوم به طور طبیعی به عنوان ماده معدنی کمیاب در بخارات آتشفشانی یا به خاطر آتش سوزی ذغال سنگ این ماده تولید می شود.

کاربرد سولفات آمونیوم در صنایع مختلف

بیشترین کاربرد این ماده در صنایع کشاورزی می باشد که شامل تهیه کود شیمیایی می شود. کود سولفات آمونیوم از ۲۱ درصد نیتروژن و ۲۴ درصد سولفور تشکیل شده است. این کود برای جبران کمبود نیتروژن خاک کاربرد دارد.

 

سولفات آمونیوم از جمله کودهای نیتروژنی می باشد که نیتروژن را به صورت آمونیاک مثبت NH4+ به خاک اعمال اضافه می کند. برخی دیگر از کودهایی که برای جبران کمبود نیتروژن مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به اوره CO(NH2)2 با ۴۶  درصد N، آمونیاک بدون آب NH3 با ۸۲ درصد N، آمونیاک آبی و یا هیدروکسید آمونیاک NH4OH با ۲۰ الی ۴۱ درصد نیتروژن اشاره کرد. بنابراین برخی از تولید کنندگان برای تهیه کود شیمیایی اقدام به خرید عمده سولفات آمونیوم می نمایند.

زمان و میزان مصرف کود سولفات آمونیوم

خطرات استفاده از سولفات آمونیوم

معمولا آمونیوم سولفات ماده ای سمی است که برای افراد و محیط زیست خطرناک است و استنشاق آن باعث التهاب شدید مجاری تنفسی می شود بنابراین خوردن یا نوشیدن آن به تحریک دستگاه گوارش منجر می گردد.

نکات ایمنی استفاده از سولفات آمونیوم

از آنجایی که آمونیوم سولفات ماده ای شیمیایی و سمی است، توصیه می شود که موارد ایمنی را رعایت کنید و هنگام کار کردن با سولفات دی آمونیوم دقت کنید تا آن را استنشاق نکنید.

بهتر است که محیط که در آن با این ماده سروکار دارید، دارای تهویه هوای مناسب باشد. برای مراقبت بیشتر حتی توصیه می شود از عینک و یا محافظ ایمنی تمام صورت استفاده کنید. علاوه بر موارد گفته شده، جهت ایمنی بیشتر از چکمه، دستکش و روپوش های ساخته شده از مواد غیر قابل نفوذ مانند PVC استفاده نمایید.

قیمت جهانی سولفات آمونیوم

بزرگترین سازنده سولفات آمونیوم در دنیا کشورهای شرق آسیا و چین هستند که در حال حاضر سه منطقه چین، جنوب شرقی آسیا، آمریکای مرکزی و جنوبی، حدود ۴۶ درصد کل از مصرف جهان را تشکیل می دهند. برای استعلام قیمت عمده سولفات آمونیوم توصیه می شود با کارشناسان شرکت راگ Raag تماس بگیرید.

سفارش عمده سولفات آمونیوم از شرکت راگ Raag

اگر قصد صادرات سولفات آمونیوم را دارید و یا قیمت خرید عمده سولفات آمونیوم برای تان سوال است، تماس با شرکت بازرگانی راگ بهترین گزینه است. این شرکت با توانایی تامین باکیفیت ترین سولفات آمونیوم با خلوص بالا می تواند به شما در فروش بالای این محصول و راهیابی به بازارهای جهانی کمک کند. بنابراین جهت ثبت سفارش خرید سولفات آمونیوم با ما در تماس باشید.