خرید هیدروکسید سدیم

سدیم هیدروکسید یکی از پرکاربردترین مواد شیمیایی در صنعت است که با نام سود سوزآور نیز شناخته می شود. این ماده از ترکیب کاتیون سدیم و آنیون هیدروکسید تشکیل شده و در دو شکل جامد و مایع یافت می شود. هیدروکسید سدیم در دسته مواد بازی قرار می گیرد که به راحتی با سایر مواد شیمیایی واکنش می دهد. از همین رو با توجه به کاربردی بودن این ماده در صنایع شیمیایی شرکت راگ Raag برای صنعتگران امکان خرید هیدروکسید سدیم را فراهم کرده است.

تاریخچه سدیم هیدرواکسید

سدیم هیدروکسید برای اولین بار توسط سازندگان صابون در یک کارخانه لوازم بهداشتی تولید شد. البته بنابر گفته مورخان اولین کسی که فرمول ساخت این ماده را کشف کرد، دانشمند مسلمان قرن سیزدهم میلادی (المختاره) بود. او در کتاب المخترع فی فنون من الصنع از شیوه ساخت این ماده سخن گفته بود. سپس شیمی دان انگلیسی هنری ارنست استپالتون در این فرمول تغییراتی ایجاد و آن را در کتاب خود ثبت کرد. در این روش آب با مخلوطی از آهک خام ترکیب می شد تا محلول هیدروکسید به دست آید. صابون سازان اروپایی نیز تا سالها از این دستور العمل پیروی می کردند تا اینکه شیوه های جدید ساخت هیدروکسید سدیم ابداع شد.

 

پس از آن با آسان تر شدن شیوه ساخت این ماده و افزایش تولید این محصول بسیاری از صنعتگران به خرید عمده هیدروکسید سدیم از طریق شرکتهای تولید کننده و تامین کننده روی آوردند.

قیمت عمده هیدروکسید سدیم

قیمت هیدروکسید سدیم به عوامل مختلفی همچون کشور تولید کننده، غلظت ماده و درصد خلوص بستگی دارد. همچنین وضعیت بازار جهانی، انحصاری یا رقابتی بودن بازار و نرخ تورم نیز بر نرخ هدروکسید سدیم تاثیر گذار است. بنابراین برای اطلاع از نرخ دقیق آن و خرید هیدروکسید سدیم باید با کارشناسان شرکت راگ Raag تماس بگیرید.

فروش عمده هیدروکسید سدیم

بازرگانی راگ Raag به عنوان یکی از برترین تامین کنندگان مواد شیمیایی به فروش هیدروکسید سدیم به صورت عمده می پردازد. بنابراین شما با خرید عمده هیدروکسید سدیم از این شرکت دیگر نگرانی از بابت کیفیت کالا نخواهید داشت.  اگر قصد خرید دارید، می توانید برای سفارش عمده هیدروکسید سدیم با ما تماس بگیرید.

صادرات هیدروکسید سدیم

شرکت راش آیین اطلس غرب علاوه بر تامین نیاز صنعتگران داخلی در زمینه صادرات هیدروکسید سدیم به کشورهای روسیه، عراق و افغانستان فعالیت می کند. تاجران و صنعتگران سایر کشورها نیز از طریق تماس با کارشناسان راگ Raag می توانند به خرید عمده هیدروکسید سدیم بپردازند.

کاربردهای هیدروکسید سدیم

دامنه ی کاربردهای این ماده به حدی گسترده است که صاحبان صنایع در تمام طول سال متقاضی خرید عمده هیدروکسید سدیم هستند. از جمله این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

چربی گیرها و سایر صنایع بهداشتی: سدیم هیدروکسید اکثر ویروس هایی را که با آنها در تماس است از بین می برد. این ماده شیمیایی همچنین مخمرها، قارچ ها و اندوتوکسین ها را در کوتاه ترین زمان ممکن نابود می کند. به همین دلیل این ماده یکی از پرکاربردترین مواد در صنایع بهداشتی محسوب می شود.

 

صنایع غذایی و کنسرو سازی: هیدروکسید سدیم یک ماده نگه دارنده قوی محسوب می شود که از فاسد شدن مواد غذایی کنسروی جلوگیری می کند.

 

صنایع داروسازی: از این ماده برای ساخت داروهای ضد انعقاد خون، آسپرین و برخی از مسکن ها استفاده می شود.

 

الکل‌سازی و آرایشی و بهداشتی: شرکتهای آرایشی و بهداشتی از هیدروکسید سدیم برای تنظیم پی اچ محصولات خود به ویژه محصولات مراقبتی مو استفاده می کنند.

 

صنایع چرم و نساجی: هیدروکسید سدیم در صنعت نساجی به منظور ساخت رنگ، پردازش پارچه و به عنوان ماده سفید کننده کاربرد دارد.

 

صنایع فلزی و تولید شیشه روی، آلومینیوم، گالوانیزه و آبکاری: سدیم هیدروکسید در فرآیند استخراج آلومینم از معادن نقش بسیار مهمی دارد. آلومینم معمولا برای ساخت آلومینیوم و انواع محصولات از جمله فویل، قوطی، ظروف آشپزخانه و قطعات هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نظافت مخازن ذخیره سازی: این ماده در پاکسازی مخازن ذخیره سازی کاربرد دارد. زیرا سود سوز آور در مدت زمان کوتاهی چربی ها، روغن ها و آلودگی های مبتنی بر پروتئین را حل می کند.

روش تولید سدیم هیدروکسید

سدیم هیدروکسید به سه روش گوناگون تولید می شود.

فرآیند سلول جیوه

در فرآیند سلول‌های جیوه را در یک فرورفتگی فولادی به طول تقریباً 15 متر و عرض یک متر بین جریانی از جیوه (کاتد) و صفحات تیتانیوم (آندها) می ریزند. بر اثر این فرآیند کلر آزاد شده در آندها در بالای آب نمک جمع شده و به عنوان یک گاز داغ، مرطوب و خورنده در حال حرکت، استخراج می شود.

فرآیند سلول دیافراگمی

در این روش، کارشناسان از طریق سلول دیافراگمی یک مایع سلولی بسیار ضعیف را ایجاد می کنند که فقط 71 درصد هیدروکسید سدیم تولید می کند. در این فرآیند ناحیه آند با یک دیافراگم نفوذپذیر از ناحیه کاتد جدا می شود و از طریق دیافراگم به داخل محفظه کاتد راه می یابد. در نهایت نیز سلول دیافراگمی ایجاد شده به سود سلول دیافراگمی تبدیل شده و در بازار به عنوان محصول تجاری جهت خرید عمده هیدروکسید سدیم عرضه می شود.

روش سلول غشایی

روش سلول غشایی برای تولید هیدروکسید سدیم چندان در میان صنایع رایج نیست. زیرا در این روش تنها 13 درصد هیدروکسید سدیم تولید می کند که چندان به صرفه نیست. سلول غشایی برخلاف سلول دیافراگمی سدیم هیدروکسید کمتری تولید می کند. به همین جهت این روش چندان به صرفه نیست.

مشخصات فنی هیدروکسید سدیم

آشنایی با خواص فیزیکی هیدروکسید سدیم به شما در خرید عمده هیدروکسید سدیم با کیفیت کمک شایانی می کند.

نوع بسته بندی سدیم هیدروکسید

اگر قصد خرید عمده هیدروکسید سدیم را دارید، می توانید آن را از برترین تامین کنندگان از طریق شرکت راگ Raag تهیه کنید. این ماده در بشکه ها یا کیسه های جامبو 25 گرمی جهت خرید عمده به مشتریان عرضه می شود.

خطرات هیدروکسید سدیم چیست؟

هیدروکسید سدیم مانند سایر اسیدها و قلیاهای خورنده می تواند باعث سوختگی شیمیایی تماس با چشم باعث نابینایی دائمی می شود. آشامیدن یا نوشیدن این ماده مشکلات جسمانی نظیر استفراغ فوری، حالت تهوع، معده درد و مشکلات بلع را به دنبال دارد. علاوه بر آن تنفس این ترکیب شیمیایی می تواند موجب تحریک شدید دستگاه تنفسی فوقانی و گاها خفگی شود.

 

البته اثرات مضر  این ماده به عوامل مختلفی از جمله غلظت سدیم هیدروکسید و مدت زمان قرار گرفتن در معرض آن بستگی دارد.

نکات ایمنی در هنگام کار با سدیم هیدروکسید

با توجه به اینکه هیدروکسید سدیم از طریق تنفس، پوست و چشم می تواند وارد بدن شود برای کار با این ماده حتما از دستکش، لباس کار و عینک مخصوص استفاده نمایید.

 

این ماده باید در مکانی خشک، خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

 

حتما پیش از استفاده از این ماده توضیحات و دستورالعمل های روی بسته را به دقت مطالعه و به آنها عمل نمایید.

 

در صورت استنشاق هیدروکسید سدیم خود را سریعا در معرض هوای آزاد قرار دهید و از ماسک اکسیژن استفاده کنید.

 

اگر لباس شما توسط این ماده آلوده شد، سریعا لباس ها را در بیاورید.

 

چنانچه هیدروکسید سدیم با چشم شما تماس پیدا کرد، سریعا چشم خود را با محلول اسید استیک ۲% شستشو دهید.

اصول انبارداری هیدروکسید سدیم

در صورتی که اقدام به خرید عمده هیدروکسید سدیم نموده اید، باید این محصول را در انبارهای ایمن و استاندارد نگهداری کنید. علاوه بر آن موادی را که با این مواد واکنش نشان می دهند باید شناسایی و در انبار جداگانه (به دور از از اسید های قوی، فلزات و مواد شیمیایی، هالوژن و مواد قابل احتراق) قرار دهید. در ضمن حتما در انبار از تهویه مناسب استفاده نمایید. همچنین حتما به اپراتور و کارگران انبار نکات ایمنی و نحوه حمل و جابه جایی هیدروکسید سدیم را پیش از کار آموزش دهید.

اصول حمل و نقل هیدروکسید سدیم

درصورت خرید عمده هیدروکسید سدیم برای انتقال این ماده باید از خودروهای مخصوص حمل و نقل مواد شیمیایی استفاده شود. زیرا این خودروها از تجهیزات خاصی برخوردارند تا محصول شیمیایی مورد نظر شما بدون هیچ گونه مشکلی به مقصد برسد. جهت سفارش عمده هیدروکسید سدیم و یا دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.