صادرات کشمش تیزابی

مصرف کشمش تیزابی به عنوان یکی از خوراکی های مفید و پرخاصیت برای افراد در طیف سنی مختلف توصیه می شود. کشمش یکی از معدود خوراکی هایی است که تمامی مواد معدنی و ویتامین ها را در خود دارد. بنابراین مصرف آن در بسیاری از جوامع به عنوان دارو و غذا رواج دارد. همین خاصیت کشمش باعث شده تا صادرات کشمش تیزابی یکی از مهمترین اقلام صادراتی کشور محسوب شود.

 

کشمش تیزابی را می توان مهم ترین کشمش صادراتی ایران دانست که در مزارع انگور شهرهای ملایر، ملکان، بناب و تاکستان قزوین برداشت و تولید می شود. تولید بالا و ماندگاری طولانی مدت این ماده غذایی باعث رونق خرید و فروش و صادرات کشمش تیزابی شده است.

انواع کشمش تیزابی صادراتی

انواع کشمش تیزابی صادراتی به دو دسته کلی بی دانه و دانه دار تقسیم می شود اما بر اساس روش فرآوری انگور نیز می توان انواع کشمش تیزابی را مشخص کرد. استفاده یا عدم استفاده از تیزاب و دود گوگرد می تواند تعیین کننده نوع کشمش تیزابی باشد. بنابراین دو نوع کشمش تیزابی وجود دارد که عبارتند از:

 

۱ – کشمش تیزابی روشن با استفاده از تیزاب و دود گوگرد به رنگ کهربایی روشن که به کشمش تیزابی طلایی معروف است.

۲ – کشمش تیزابی خرمایی تولید شده بدون دود گوگرد با رنگ قهوه ای تیره.

 

کشورهای عربی مشتری پروپا قرص خرید کشمش تیزابی طلایی می باشند. آنها معتقدند وجود گوگرد در این کشمش باعث هضم آسان غذا می شود. بهترین نوع کشمش تیزابی متعلق به تاکستان قزوین می باشد که کیفیت آن زبانزد مصرف کنندگان است! اما اگر به دنبال خرید کشمش تیزابی ارزان قیمت هستید، کشمش ملایر بهترین گزینه است.

صادرات کشمش تیزابی طلایی به عراق

کشور عراق، یکی از بهترین خریداران کشمش تیزابی تولید ایران است که سالانه اقدام به خرید عمده کشمش تیزابی می کند. این کشور بیشتر متقاضی کشمش تیزابی طلایی است. بنابراین اگر قصد صادرات کشمش به عراق را دارید، می توانید با کارشناسان شرکت راگ به عنوان تامین کننده معتبر تماس بگیرید و از تجربیات مفید آنها استفاده کنید.

صادرات کشمش تیزابی

قیمت کشمش تیزابی صادراتی رنگ خرمایی

در تاکستان های ایران ۸۵ نوع مختلف انگور تولید می شود که بهترین آن انگور سفید بی دانه که بعد از خشک شدن رنگ روشن خرمایی به خود می گیرد. قیمت خرید کشمش تیزابی بر اساس نوع و کیفیت آن تعیین می شود. هرچه کشمش یکدست تر و با کیفیت تر باشد، از قیمت بالاتری برخوردار است. قیمت عمده کشمش قزوین به دلیل کیفیت مطلوبی که دارد، کمی بالاتر است اما مشتریان زیادی بدون توجه به اختلاف قیمت آن را در حجم بالا سفارش داده و خریداری می کنند. قیمت کشمش برای صادرات براساس کیفیت، نوع، تولیدکننده و بسته بندی تعیین می شود. هر چه قیمت کشمش کمتر باشد اما کیفیت بالاتری داشته باشد، میزان صادرات آن افزایش می یابد.

اگر در هنگام تولید کشمش به آن تیزاب نزنند، رنگ آن خرمایی شده و از همین جهت به آن کشمش خرمایی گفته می شود. در کشمش تیزابی با استفاده از گوگرد رنگ آن به روشن تغییر می کند. بنابراین کشمش بدون تیزاب به رنگ قهوه ای خرمایی در می آید. قیمت کشمش خرمایی ارزانتر از تیزابی است.

عوامل مؤثر بر قیمت کشمش صادراتی چیست؟

عوامل مختلفی بر قیمت کشمش صادراتی و مصرفی تاثیر مستقیم دارند. یکی از این فاکتورها میزان تولید کشمش است. هر چه عرضه کشمش تیزابی بیشتر باشد، قیمت آن نیز کاهش خواهد یافت و بالعکس. نوسانات نرخ ارز نیز عامل مهم دیگری بر قیمت کشمش صادراتی است. در صورت ثبات قیمت دلار، صادرات کشمش تیزابی روشن با قیمت ثابت تری انجام می شود.

 

هر چه دلار دارای ثبات قیمت بیشتری باشد، قیمت کشمش نیز از ثبات نسبی برخوردار است. در حال حاضر با توجه به افزایش نرخ تورم و نوسانات دلار نمی توان قیمت ثابتی برای این ماده غذایی ارزشمند بیان کرد. نوع کشمش تیزابی یکی دیگر از عامل تعیین کننده قمیت است. معمولا کشمش تیزابی بی دانه از مشتری بیشتری برخوردار است. حجم بالایی از این نوع کشمش در ایران تولید می شود که به کشورهایی مانند عراق، امارات، روسیه و ترکیه صادر می شود.

 

نحوه بسته بندی نیز در تعیین قیمت کشمش تیزابی روشن و خرمایی تاثیرگذار است. نوع بسته بندی اعم از پاکتی، پلاستیکی و فلزی، همچنین وزن، اندازه، رنگ و طعم را می توان از دیگر عوامل موثر بر قیمت صادرات کشمش تیزابی می باشد. برای دریافت قیمت کشمش تیزابی ۱۴۰۱ می توانید با کارشناسان شرکت راگ تماس بگیرید .

فروش عمده کشمش تیزابی

حجم تولید سالانه کشمش، امکان خرید و فروش کشمش تیزابی طلایی تاکستان را افزایش می دهد. استفاده از تیزاب باعث می شود تا رنگ و ظاهر کشمش بهتر شده و به راحتی بتوان این نوع کشمش را تا مدت دو سال نگهداری کرد. این قابلیت امکان خرید و فروش کشمش تیزابی عمده را به کشورهای دیگر فراهم می کند و موجب افزایش حجم صادرات کشمش تیزابی درجه یک می گردد.

کشمش عمده تیزابی تاکستان

تاکستان به عنوان مرکز تولید عمده کشمش در کشور (مقام دوم) سالانه کشمش تیزابی بسیار مرغوب و باکیفیتی تولید می کند. انواع مختلفی از کشمش مانند تیزابی، آفتابی، بی دانه، مویز و غیره در تاکستان تولید و به کشورهای دیگر صادر می شود. کیفیت بالای کشمش تاکستان موجب افزایش تقاضا و قیمت کشمش تیزابی تاکستان می شود. کشمش تیزابی تاکستان در دو رنگ خرمایی و زرد تولید می شود که رنگ آن در قیمت موثر است. بعد از تاکستان، کشمش تیزابی ملایری از کیفیت بالایی برخوردار است که سالانه یک سوم از حجم تولیدی آن به خارج از کشور صادر می شود.

دلایل استفاده از تیزاب در تولید کشمش

چرا استفاده از تیزاب برای تولید کشمش صادراتی مهم و ضروری است؟ مهمترین دلیلی که بسیاری از تولیدکنندگان از تیزاب در تولید کشمش استفاده می کنند، زمان است! تیزاب مدت زمان خشک شدن انگور را بشدت کاهش می دهد و از ۳۰ روز به ۴ الی ۷ روز کاسته می شود. همچنین تیزاب باعث خوشرنگی دانه های کشمش می شود و خاصیت ضد عفونی کننده دارد که موجب افزایش ماندگاری کشمش می گردد.

تشخیص کشمش تیزابی

کشمش تیزابی روشن در رنگ های مختلف سبز، زرد، زردکم رنگ و خرمایی روشن وجود دارد که نرم تر از نوع بدون تیزاب است. اگر قبل از بسته بندی کشمش تیزابی را بو کنید، متوجه بوی تیزاب می شوید که به راحتی قابل تشخیص است. برای تهیه کشمش تیزابی عمده می توانید با فروشندگان معتبر و شرکت های معروفی همچون شرکت های بازرگانی راگ صحبت کنید و از این طریق سفارش خود را  کنید. برای صادرات کشمش تیزابی روشن بهتر است با تامین کنندگان حرفه ای کار کنید و از مراکز مطمئن خرید کنید.

بهترین تامین کننده کشمش عمده تیزابی صادراتی

برای خرید انواع محصولات غذایی همچون خشکبار اعلا، حبوبات، کشمش، خرما و انواع میوه خشک می توانید درخواست یا سفارش خود را از طریق سایت راگ ثبت کنید. شرکت بازرگانی راش آیین اطلس غرب با دارا بودن مجوزهای لازم یکی از بهترین تامین کنندگان مواد غذایی و کشمش تیزابی صادرات است. این شرکت با هزاران تولید کننده عمده در ارتباط است که امکان خرید عمده کشمش تیزابی را در حجم بالا برای بازرگانان فراهم می کند. شما می توانید برای صادرات کشمش تیزابی درخواست خود رو از طریق فرم زیر تکمیل و برای ما ارسال نمایید.

    همراه شما هستیم

    راه های ارتباطی با ما

    برای ثبت سفارش یا خرید کالا و یا استفاده از خدمات گسترده و متنوع شرکت راش آیین می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید و یا از طریق پرکردن فرم روبرو درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.