صادرات فندق

فندق (Hazelnut) یکی از محصولات کشاورزی ایران است که از باغستان های فندق کشور تولید می شود و از متقاضیان بالایی برخوردار است. در سالهای اخیر صادرات فندق به دلایل کاربرد آن در صنایع مختلف با رشد قابل توجهی مواجه می باشد. تا جایی که صادرات فندق خام به صورت عمده به کشورهای مختلف انجام می شود. در واقع این محصول نوعی آجیل است که در اوایل پاییز برداشت می شود و پس از پوست گیری و خشک شدن به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می گردد.

 

 

فندق در کشورهای ترکیه، ایتالیا، یونان، گرجستان، اسپانیا و ایران بیشترین میزان تولید را دارد. آمار ها، نشان می دهد که در سال گذشته، فندق بعد از پسته و بادام، بیشترین میزان صادرات را از آن خود کرده است. در ادامه نحوه صادرات فندق را شرح می دهیم.

تاریخچه فندق صادراتی

فندق یکی از میوه های تولیدی در کشور است که تاریخچه آن به دوران قبل از میلاد بر می گردد. دوران باستان فندق صادراتی به عنوان یک منبع غذایی مهم در شمال ایران کشت می شده است. سپس کشت آن به تدریج در مناطق مختلف جهان انجام شد و گسترش پیدا کرد. در دوران صنعتی با پیشرفت صنعت و تولید محصولات کشاورزی، فندق صادراتی در حجم بیشتری تولید شد و در صنایع غذایی مورد استفاده قرار گرفت.

 

 

با توجه به خواص فندق در حال حاضر فندق صادراتی یکی از پرتقاضاترین خشکبار است که نقش مهمی در حفظ سلامتی افراد دارد. بر همین اساس تقاضای بالایی علاوه بر مصرف داخلی برای مصرف این میوه خوش طعم در سایر کشورها وجود دارد. بنابراین صادرات فندق در ایران از رونق خوبی برخوردار است. مرغوبیت فندق صادراتی باعث شده است که فروش عمده فندق نیز به عنوان یکی از مهم ترین بخش های صادرات خشکبار رواج داشته باشد.

صادرات فندق
صادرات فندق

کاربرد فندق صادراتی

صادرات فندق خام به دلیل کاربردهای فراوان آن در صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و صنعتی، همچنین استقبال سایر کشورها به مصرف این محصول بسیار پرطرفدار است. به طوری که کشورهای زیادی به دنبال خرید عمده فندق هستند. فندق در بسیاری از صنایع غذایی مانند انواع آجیل و مغزیجات، تولید شکلات، انواع کیک ها، حلوا، خشکبار، دسرها، بیسکوییت و مورد استفاده قرار می گیرد. خواص فندق مانند دارا بودن اسیدهای چرب، غنی بودن از ویتامین ها و مواد معدنی، عدم وجود کلسترول و …  به عنوان یکی از مواد غذایی پر خاصیت محسوب می‌شود.

صادرات فندق ایران افزایش یافت!

آمار‌های گمرک در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که در این سال ۱۳ تن و ۵۴۹ کیلوگرم فندق به ارزش ۶۰ هزار و ۷۷۲ دلار یا یک میلیارد و ۴۳۷ میلیون و ۴۹ هزار تومان از کشور صادر شده است. این آمار در سال جدید به ۳۷ تن و ۴۹۰ کیلوگرم فندق به ارزش ۲۳۰ هزار و ۳۱۹ دلار یا ۶ میلیارد و ۵۳۴ میلیون و ۲۵۷ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

 

 

آمار‌های موجود نشان دهنده آن است که طی بازه یکساله اخیر صادرات فندق به لحاظ وزنی با افزایش حدودا ۱۸۰ درصدی و به لحاظ ارزش دلاری با افزایش ۲۸۰ درصدی و به لحاظ ارزش تومانی با افزایش حدودا ۳۶۰ درصدی روبرو بوده است. از طرف دیگر قیمت عمده فندق در طی دو سال گذشته چند برابر شده است که به لحاظ ارزآوری و رشد دلاری رو به رشد می باشد. در سال های اخیر صادرات فندق ایرانی به مقصد ۱۰ کشور شامل کشور‌های آلمان، استرالیا، روسیه، افغانستان، امارات متحده عربی، آلمان، بحرین، پاکستان، ترکمنستان، قرقیزستان و کانادا انجام شده است. همچنین صادرات فندق به عراق نیز در سال های اخیر بسیار پر تقاضا می باشد.

شرایط صادرات فندق

برای داشتن صادرات موفق باید شرایطی که در ادامه بیان می شود را رعایت کنید. شرایط صادرات فندق عبارت است از:

 

 

تامین فندق مناسب: کشور مقصد صادراتی شما قوانین و استاندارهای خاصی دارد که باید اصول بهداشتی آن را رعایت کنید. به طور مثال اروپا، پسته را با افلاتوکسین پایین خریداری می‌کنند.

بسته بندی مناسب: بعد از تامین فندق درجه یک صادراتی از باغداران و کشاورزان، باید بسته بندی شایسته و بهداشتی برای آن در نظر بگیرید.

برچسب بسته بندی: بعد از تهیه بسته بندی خوب و کاربردی، باید برچسبی روی آن بزنید که مشخصات محصول، شرکت صادرکننده، کمپانی واردکننده، زمان برداشت محصول و … بر روی آن درج شده باشد. اگر صادرات فندق فله‌ای باشد، از نوشتن مشخصات خودداری کنید.

مراحل صادرات فندق

قبل از انجام صادرات فندق، بهتر است که با مراحل آن آشنا شوید. اگر شما قصد صادرات این محصول را دارید، باید این مراحل را به ترتیب انجام دهید.

رعایت شرایط صادرات فندق

گام اول برای صادرات عمده فندق، رعایت شرایط صادرات این محصول می باشد. بعد از تامین محصول با کیفیت، بسته‌بندی و برچسب مناسب باید درباره کشور مقصد، محصول جذاب آن و بسته‌بندی مورد پسند تحقیق کنید و استانداردهای آن کشور را رعایت کنید.

استاندارد های صادرات فندق

گام دوم دریافت استانداردها و گواهینامه های لازم برای محصول مورد نظر می باشد. دریافت گواهی‌های لازم برای آزمایشگاه های معتبر اداره استاندارد و دریافت تاییدیه‌های لازم از اداره غذا و دارو را رعایت کنید.

مراحل گمرک

گام سوم ارسال کالا برای گمرک می باشد. دریافت تاییدیه‌ها و گواهی بهداشت و سلامت نباتات که در کشور هدف نیز برای ترخیص بار مورد نیاز است. مرحله بعدی بار زدن در حجم های درخواستی و ضدعفونی کردن بار ارسالی می باشد. معمولا  شرکت‌های حمل و نقل برای ارسال بار از کانتینر یا واگن نسبت به حجم فندق درخواستی استفاده می کنند. در این مرحله دریافت بارنامه محموله فندق از گمرک و تسویه‌ حساب مالی است.

 

 

بعد از حرکت بار شرکت‌های حمل و نقل اصل بارنامه و سایر مدارک ترخیص بار را به مشتری ارائه می‌دهند. دریافت گواهی مبدا برای محصول خود از اتاق بازرگانی مرحله دیگری است که باید در صادرات فندق انجام شود. در نهایت ارسال بار به کشور مقصد انجام می شود.

صادرات فندق
صادرات فندق

قوانین صادرات فندق

صادرات عمده فندق نیز مانند صادرات سایر محصولات دارای قوانین مخصوصی است که برخی از آنها بسته به کشور مقصد متفاوت است. تمامی این قوانین مربوط به بسته‌بندی و اطلاعات در زمینه تولید و فرآوری فندق صادراتی می باشد.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص فندق

صادرات فندق

رونق صادرات فندق در بازار جهانی

صنعت صادرات فندق ایران با توجه به کیفیت بالا و قیمت رقابتی یکی از پرسودترین محصولات صادراتی است! این محصول در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان باکیفیت ترین فندق دنیا شناخته می شود و در بازارهای بین المللی مورد توجه می باشد. در صادرات فندق، علاوه بر کیفیت، تنوع بسته‌بندی و روش های صحیح حمل و نقل از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

بسته بندی فندق در کیسه های پلاستیکی، کانیسترها، جعبه‌های چوبی و… انجام می‌شود و در کانتینرهای ۲۰ تنی حمل می گردد.

 

 

یکی از بهترین مقاصد صادراتی برای فندق ایران، کشور امارات می باشد. کیفیت این محصول یکی از مهمترین دلایلی است که صادرات مغز فندق به دبی را با استقبال زیادی روبرو کرده است. برخی از کشورهای هدف صادرات فندق ایرانی، شامل صادرات فندق به روسیه، کشورهای اتحادیه اروپا، آمریکا، ژاپن و چین می باشند. همچنین علاوه بر تقاضای فندق خام، از فندق بوداده و … نیز استقبال می شود. ترکیه نیز به عنوان بزرگترین صادرکننده فندق جهان یکی از رقبای صادرات فندق ایرانی محسوب می شود اما از فندق ترکیه بیشتر در صنعت شکلات سازی استفاده می شود.

شرکت صادرات فندق

شرکت راش آیین اطلس غرب (راگ) به عنوان یکی از بهترین تامین کننده های فندق ایرانی می تواند باکیفیت ترین فندق تولیدی در کشور همچون فندق قزوین و الموت را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار دهد. اگر قصد صادرات فندق و یا خرید فندق عمده را دارید، می توانید با کارشناسان راگ تماس بگیرید.