واردات لوبیا

واردات لوبیا یکی از منابع درآمدی پایدار می باشد که رتبه خوبی را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. خواص لوبیا و کاربرد آن در طبخ انواع غذاها آن را در لیست محبوب ترین غذاهای دنیا قرار می دهد. بنابراین یکی از حبوبات پر طرفدار می باشد که مصرف آن باعث رواج صادرات و واردات لوبیا می گردد. با این که ایران، پتانسیل خوبی در تولید انواع حبوبات دارد اما یکی از بزرگترین کشورها در واردات حبوبات می باشد.

 

سرانه مصرف حبوبات در کشور موجب افزایش حجم واردات لوبیا و سایر حبوبات در کشور شده است. افرایش قیمت محصولات پروتئینی از دلایل مهمی برای گرایش مصرف کنندگان به خرید عمده لوبیا به عنوان منبع غنی از پروتئین می باشد. انواع لوبیا، عدس و نخود، در بازارهای داخلی تقاضای بالایی دارند که برای تعدیل قیمت آنها ناچار به واردات حبوبات هستیم. مهمترین کشورهای وارد کننده لوبیا چیتی به ایران شامل روسیه، ترکیه، افغانستان، چین و ازبکستان می باشند.

صادرات لوبیا

کشاورزان می توانند با صادرات لوبیا به یکی از بهترین منابع درآمد زایی دست پیدا کنند. معمولا تولیدات مازاد بر مصرف داخلی را برای صادرات در نظر می گیرند. یکی از انواع لوبیا که در کشورهای مختلف بسیار پرطرفدار می باشد، لوبیا چیتی است. از مشخصات لوبیا چیتی شکل ظاهری آن است که به صورت ابلق در دو رنگ بنفش تیره و روشن می باشد که در بسته بندی های مختلف برای صادرات به کشورهای مختلف آماده می شود. لوبیا چیتی خارجی نیز در بازار ایران طرفدارن خود را دارد. یکدست بودن و قیمت مناسب از عوامل محبوبیت این نوع لوبیا می باشد.

انواع لوبیا

لوبیا یکی از انواع حبوبات است که دارای تنوع زیادی است که در تهیه غذاهای متنوعی استفاده می شود. لوبیا از ۶۲ درصد قند (کربوهیدرات) از نوع نشاسته، ۲۲ درصد پروتئین، ۲ درصد مواد چربی تشکیل شده است. ویژگی های تغذیه ای لوبیا آن را در زمره مقوی ‌ترین حبوبات قرار می دهد

 

مهمترین انواع لوبیای ایرانی عبارتند از:

خرید و فروش لوبیا

انواع لوبیا چیتی

لوبیا چیتی خود بر چند نوع تقسیم بندی می شود که عبارتند از: لوبیا چیتی چینی، لوبیا چتی آفریقایی، لوبیا چیتی شیرازی، لوبیا چیتی ایرانی

صادرات لوبیا چیتی

واردات لوبیا یکی از منابع درآمدی پایدار می باشد که رتبه خوبی را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. خواص لوبیا و کاربرد آن در طبخ انواع غذاها آن را در لیست محبوب ترین غذاهای دنیا قرار می دهد. بنابراین یکی از حبوبات پر طرفدار می باشد که مصرف آن باعث رواج صادرات و واردات لوبیا می گردد. با این که ایران، پتانسیل خوبی در تولید انواع حبوبات دارد اما یکی از بزرگترین کشورها در واردات حبوبات می باشد.

 

سرانه مصرف حبوبات در کشور موجب افزایش واردات حبوبات به خصوص لوبیا در کشور شده است. افرایش قیمت محصولات پروتئینی از دلایل مهمی برای گرایش مصرف کنندگان به خرید عمده لوبیا به عنوان منبع غنی از پروتئین می باشد. انواع لوبیا، عدس و نخود، در بازارهای داخلی تقاضای بالایی دارند که برای تعدیل قیمت آنها ناچار به واردات حبوبات هستیم. مهمترین کشورهای وارد کننده لوبیا چیتی به ایران شامل روسیه، ترکیه، افغانستان، چین و ازبکستان می باشند.

خرید و فروش لوبیا
خرید و فروش لوبیا

نکات مهم در صادرات لوبیا چیتی

برای موفقیت در بازارهای بین المللی و صادرات لوبیا باید به نکات مهمی که در ادامه ذکر می شود، توجه کنید. بسته بندی حبوبات در خرید و فروش عمده یا خرده فروشی مساله ای حائز اهمیت است. لوبیای دست چین و یکدست مرغوب گرانترین لوبیاها می باشد که در بسته بندی شیک و استاندارد برای صادرات انتخاب می شوند. بسته بندی لوبیا چیتی صادراتی باید شیک، زیبا و تمیز باشد که با دستگاه‌ های پیشرفته سورتینگ انجام شده باشد.

 

خرید و فروش لوبیا چیتی صادراتی فله ای در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی انجام می شود. قیمت گذاری یکی دیگر از نکات مهم در صادرات لوبیا چیتی می باشد. قیمت لوبیا چیتی بر اساس کیلوگرم می باشد که انواع لوبیا برای مصرف داخلی در بسته بندی های ۹۰۰ گرمی دیده می شود. قیمت صادرات لوبیا چیتی با توجه به تغییرات و نوسانات نرخ ارز تغییر می کند.

فروش لوبیا

فروش لوبیا در بسته بندی های مختلف ۲۰، ۳۰ و ۵۰ کیلویی به صورت عمده با بهترین کیفیت صورت می گیرد. بنا بر سفارش مشتری بسته بندی ها می تواند در وزن های مختلف نیز انجام شود. شرکت راگ به عنوان یک شرکت بازرگانی که در حوزه واردات لوبیا و صادرات مواد غذایی، خشکبار و سایر اقلام در حوزه اوراسیا و کشور روسیه فعالیت می کند، بهترین منبع برای فروش لوبیا و سایر حبوبات می باشد. بنابراین می توانید برای خرید یا فروش عمده لوبیا با کارشناسان شرکت راگ تماس بگیرید.

قیمت لوبیا

قیمت لوبیا با توجه به عوامل متعددی در حال نوسان و تغییر است. مهمترین عواملی که باعث نوسانات قیمت در بازار داخلی لوبیا می شود عبارتند از:
خرید و فروش لوبیا
یکی از انواع لوبیای داخلی که قیمت بالاتری در بین سایر لوبیا دارد، لوبیای درجه یک خمین و زنجان است. پرمصرف ترین و پر فروش ترین لوبیای بازار داخلی، لوبیا چیتی خمین است. لوبیا چیتی دستچین و لوبیا چیتی بوجاری از انواع لوبیا چیتی ایرانی هستند که بر اساس نرخ ارز و میزان تقاضا قیمت های متفاوتی دارند. لوبیا چیتی دستچین به دلیل یکدست بودن از قیمت بالاتری برخوردارند. واردات لوبیا چیتی از روسیه، ازبکستان و چین، یکی دیگر از عواملی است که قیمت لوبیا چیتی را تحت تاثیر قرار می دهد. نوع بسته بندی نیز می تواند در قیمت نهایی محصول موثر باشد. بنابراین قیمت فله ای محصول کمتر از محصولات بسته بندی می باشد!

خرید بهترین لوبیا از راگ

جهت تهیه و سفارش انواع لوبیا ایرانی و لوبیا خارجی با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت می توانید به کارشناسان شرکت راگ در تماس باشید و از خدمات بی نظیر واردات و صادرات مواد غذایی و سایر خدمات برخوردار شوید. این شرکت با استفاده از تجربیات فراوان در زمینه خرید و فروش لوبیا، واردات لوبیا و توزیع آن به سراسر کشور راهی آسان برای دستیابی به بازارهای داخلی و خارجی است.

    همراه شما هستیم

    راه های ارتباطی با ما

    برای ثبت سفارش یا خرید کالا و یا استفاده از خدمات گسترده و متنوع شرکت راش آیین می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید و یا از طریق پرکردن فرم روبرو درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.