خرید عمده سولفات پتاسیم

سولفات پتاسیم (Potassium sulfate) یا SOP مخفف Sulphate of Potash ماده جامد سفید با فرمول شیمیایی K2SO4 است. این ماده عموما به صورت کریستال های سفید یا بی رنگ، گرانول سفید و پودر سفید رنگ می باشد که به آسانی در آب حل می شود ولی در اتانول قابل حل نیست. از این ماده عموما در کودهای شیمیایی استفاده می شود که به همین دلیل افراد فعال در صنایع کشاورزی به دنبال خرید عمده سولفات پتاسیم هستند. علاوه بر این در صنایع دیگر نیز کاربرد فراوان دارد و کشورهای زیادی متقاضی خرید آن می باشند.

سولفات پتاسیم چیست؟

سولفات پتاسیم (K2SO4) Potassium sulfate یکی از نمک های دارای پتاسیم، سفید رنگ است که در اشکال مختلف تولید می شود. این ماده شیمیایی با نام پتاس گوگرد، باستانی ترین ماده دنیا می باشد که توسط بشر استفاده شده است.

 

سولفات پتاسیم، پتاسیم سولفات یا سولو پتاس نام های دیگر این ماده می باشد که در تولید کودهای کشاورزی به منظور تامین پتاسیم و گوگرد زمین‌های کشاورزی در کشور به کار می رود. سولوپتاس یا پتاسیم سولفات، پودری سفید رنگ یا کریستال های شش ضلعی بدون بو با طعم تلخ است. همچنین این ماده قابلیت انحلال در آب دارد که این ویژگی‌ استفاده از آن را در تولید کود کشاورزی آسان می کند. بر اساس کاربردهای مختلف این ماده، مشتریان داخلی و خارجی زیادی به دنبال خرید عمده سولفات پتاسیم می باشند.

خرید عمده سولفات پتاسیم - راگ

تاریخچه سولفات پتاسیم

این ماده برای اولین بار در قرن 14 میلادی و توسط افرادی مانند بویل، گلابر و تاچنیوس استفاده شده است که در قرن 17، به نام arcanuni یا sal duplicatum نامگذاری شد. چرا که ترکیبی از نمک اسیدی با نمک قلیایی بود. همچنین به عنوان نمک گلاسر و  تارتار ویتریولیک شناخته می شد که شیمی دان کریستوفر گلیسر آن را تهیه کرد و در صنعت دارویی از آن استفاده می کرد. هر چند ترکیب معدنی سولفات پتاسیم در قرن چهاردهم شناسایی شد، اما در قرن هفدهم این ترکیب را با نام آرکانیت معرفی کردند.

خرید سولفات پتاسیم ارزان

قیمت سولفات پتاسیم بر اساس نوع محصول، حجم و درجه خلوص آن متفاوت می باشد. اما اگر قصد دارید تا سولفات پتاسیم ارزان قیمت خریداری کنید، با کارشناسان شرکت راگ (raag) تماس بگیرید تا بهترین قیمت پتاسیم سولفات را به شما ارائه دهند. این شرکت با همکاری تولیدکنندگان برتر این ماده می تواند ارزان ترین پتاسیم سولفات با کیفیت بالا را برای تان فراهم کند.

خرید عمده سولفات پتاسیم صادراتی

شرکت بازرگانی (راش آیین اطلس غرب) RAAG یکی از بهترین تامین‌کنندگان سولفات پتاسیم صادراتی درجه‌ یک با کد تعرفه گمرکی 31043000 از باکیفیت ترین تولید کنندگان در سراسر کشور می باشد. برای خرید عمده سولفات پتاسیم با قیمت رقابتی می توانید با کارشناسان راگ تماس بگیرید.

قیمت عمده سولفات پتاسیم

قیمت سولفات پتاسیم با توجه به درجه کیفیت، حجم و نوع شرکت تولید کننده تعیین می شود. تیم Raag آماده ارائه مشاوره جهت ارسال نمونه محصول و همچنین تامین پتاسیم سولفات جهت خرید عمده برای صادرات سولفات پتاسیم به سایر کشورها می باشد. در صورت نیاز به خرید عمده پتاسیم سولفات می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

روش تولید سولفات پتاسیم

تولید پتاس شامل چند مرحله می باشد که عبارتند از:

پخش ویدیو

بعد از این مراحل محصول بدست آمده با محلول آبی کلرید پتاسیم تصفیه می شود تا 2 قسمت نمک مضاعف از یکدیگر جدا شود. یک روش تولید دیگر نیز در تهیه این ماده استفاده می شود که  معمولاً با واکنش کلرید پتاسیم با اسید سولفوریک اتفاق می افتد. این واکنش گرمازا بر این قرار است:

 

KCl + H 2 SO 4 → HCl + KHSO 4

 

مرحله دوم این فرآیند گرمازا نیاز به انرژی دارد:

 

KCl + KHSO 4 → HCl + K 2 SO 4

خرید عمده سولفات پتاسیم - راگ

مشخصات فنی سولفات پتاسیم

سولفات پتاسیم یک نمک خنثی به شکل کریستال سفید یا بی رنگ، گرانول یا پودر سفید رنگ می باشد که مزه تلخ و شوری دارد. این ماده نتیجه واکنش هیدروکسید پتاسیم (KOH) و اسید سولفوریک (H2SO4)  می باشد که خواص و ویژگی های زیر را دارد:

فرمول شیمیایی K2SO4
جرم مولی 174.259 g/mol
شکل ظاهری جامد سفید رنگ و بدون بو
دانسیته 2.66 g/cm3
نقطه ذوب 1,069°C (1,956 °F; 1,342 K)
نقطه جوش 1,689 °C (3,072 °F; 1,962 K)
حلالیت در آب 111 g/L (20 °C)
حلالیت در آب 120 g/L (25 °C)
حلالیت در آب 240 g/L (100 °C)
حلالیت حلالیت کم در گلیسرول، نامحلول در استون، الکل، کربن دی سولفید

کاربرد سولفات پتاسیم در صنایع مختلف

افرادی که قصد خرید عمده سولفات پتاسیم را دارند، می دانند که پتاس در تولید کود (یعنی تأمین پتاسیم و گوگرد)، شیشه، زاج پتاسیم و کربنات پتاسیم استفاده می شود. همچنین این ماده در تعیین نیتروژن به روش Kjeldahl و پروتئین در مواد غذایی به کار می رود. همچنین این ماده نیز در اثرات الکترواستاتیک بر مقادیر pKa باقی مانده اسیدهای آمینه در نوکلئاز استافیلوکوکی به کار می رود.

 

سولفات پتاسیم ماده اولیه تولید کود ترکیبی چند عنصری، یا کود پتاسیمی بدون کلرید با متاتز الکترو دیالیز می باشد که برای کود دهی در کشتزارهایی که محصولات آنها به کلرید مقاومند، به کارمی رود. بر همین اساس صادرات سولفات پتاسیم از تقاضای بالایی برخوردار است.

خرید عمده سولفات پتاسیم - راگ
صنعت کاربرد ها
کشاورزی بیشترین کاربرد سولفات پتاسیم به عنوان کود است. در کشاورزی از سولفات پتاسیم به عنوان نوعی عامل تاثیرگذار در رشد و کیفیت محصولات به کار برده می شود. این ماده در رشد محصولات از جمله بادام، برنج، گندم، بادام زمینی و پنبه از خود دارد.
شیشه سازی نمک خام این ماده در مواردی در صنعت شیشه سازی به کار می رود.
صنایع نظامی در ساخت مواد منفجره و سلاح های گرم به عنوان سرکوب کننده فلاش استفاده می شود.
صنایع غذایی یک افزودنی غذایی تایید شده است که در مواد خوراکی مانند قرص ها، پودرها، مکمل ها و ژلاتین استفاده می شود.
صنایع آرایشی و بهداشتی در لوازم آرایشی به ویژه محصولات مراقبت از پوست بکار می رود که ویسکوزیته محصولات پوستی را افزایش داده و کرم صورت را تیره تر می کند.
سایر سایر کاربردهای این ماده به عنوان مکمل خوراک دام، در تولید روان کننده هاو رنگ ها، در ساخت سرامیک و شیشه، در تولید صفحات گچی، سنتز سولفات آلومینیوم پتاسیم و در تولید سیمان گچ استفاده می شود.
خرید عمده سولفات پتاسیم - راگ
خرید عمده سولفات پتاسیم - راگ

خواص کود سولفات پتاسیم

یکی از اساسی ترین دلیل صادرات سولفات پتاسیم، نیاز گیاهان به پتاسیم یا K می باشد که استفاده از آن در کودهای شیمیایی باعث ساخت قندها، نشاسته، پروتئین، افزایش فعالیت آنزیم ها، کنترل جریان آب عبوری از گیاه و تسریع میزان فتوسنتز می شود. 

 

کودهای سولفات پتاسیم در سه نوع اصلی پودری، گرانوله و مایع تولید می شوند. برای محلول پاشی مزرعه با کود پتاس از نوع مایع آن استفاده شود. اما در حین آبیاری بهتر است نوع پودری سولفات پتاسیم را بکار ببرید. پتاسیم نقش مهمی در تولید تقسیم سلولی، کربوهیدرات و پروتئین دارد.

 

از این ماده به صورت عمده جهت بهبود در تولید محصولاتی مانند انگور، پسته، بادام، گندم، ذرت، پنبه، یونجه، بادام زمینی و برنج استفاده می شود. بهترین زمان مصرف کود سولفات پتاسیم گرانوله، هنگام کاشت محصول و یا در مراحل اولیه رشد آن می باشد. کود پتاسیم سولفات را به هیچ وجه با ترکیباتی از کلسیم و مس مخلوط نکنید. جهت سفارش سولفات پتاسیم می توانید سفارش خود را با کارشناسان ما مطرح کرده یا به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.

نکات ایمنی در مصرف سولفات پتاسیم

استنشاق گرد و غبار پتاسیم سولفات باعث عطسه و سرفه در فرد می شود که باید بلافاصله پس از استنشاق به هوای آزاد رفته و در صورت عدم بهبود تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرد.

 

در صورت خوردن این ماده در مقادیر بالا باعث اختلال و تحریک در سیستم گوارشی می شود که باید به فرد مصدوم آب داده شود.  ورود گرد و غبار K2SO4 به داخل چشم موجب تحریک چشم شده که با شستن چشم با آب برطرف می شود. به همین توصیه می شود در حین کار با این ماده از دستکش مخصوص کار، عینک محافظ چشم و ماسک فیلتردار استفاده شود. به هیچ عنوان از این ترکیب در فضای سربسته و بدون تهویه مناسب استفاده نکنید.

خرید عمده سولفات پتاسیم - راگ

کد آیسیک :

2412612337 – با خلوص کمتر از 95 درصد

2429412873 – با خلوص بیش از 99 درصد

24121131 – با خلوص … درصد

فروش عمده سولفات پتاسیم

باتوجه به کاربردهای فراوانی که پتاسیم سولفات در صنایع مختلف دارد، متقاضیان زیاد به دنبال خرید عمده آن هستند. شرکت های متنوعی سولفات پتاسیم صادراتی را با قیمت های متفاوت عرضه می کنند. اما شرکت بازرگانی Raag با تامین پتاسیم سولفات از بهترین تامین کنندگان قیمت رقابتی مناسبی را به صادرکنندگان و متقاضیان خرید عمده سولفات پتاسیم ارائه می دهد. بنابراین راگ با فروش عمده سولفات پتاسیم راهی برای تهیه ارزان ترین محصولات شیمیایی است. برای خرید بهینه با ما تماس بگیرید.

نوع بسته بندی سولفات پتاسیم

سولفات پتاسیم در بسته بندی ها و وزنهای مختلف بر اساس نیاز مشتری عرضه می شود. اما نوع بسته بندی سولفات پتاسیم صادراتی در کیسه های 50 کیلوگرمی و یا جامبو بگ یک تنی عرضه می شود. این ماده پس از ثبت سفارش به نشانی مشتری ارسال می شود. بنابراین جهت خرید عمده سولفات پتاسیم و اطلاع از قیمت آن می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا سفارش خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت کنید.