صادرات خرما

خرما به عنوان یکی از محبوب ترین میوه‌های منطقه خاور میانه است. این میوه باستانی به قدری پرخاصیت و مقوی است که از نخل آن به عنوان درخت زندگی یاد می کنند. ایران یکی از کشورهای تولید کننده خرمای مرغوب است که آن را به کشورهای دیگر نیز صادر می کند. ارزش غذایی بالا، نگهداری آسان، قیمت مناسب و راحتی استفاده این میوه را در بین کشورهای دیگر نیز پرطرفدار و دوست داشتنی کرده است.

کشورهای عراق، پاکستان، عربستان، ایران و برخی از کشور های حوضه خلیج فارس نیز تولید کننده خرما می باشند. در ادامه با انواع خرمای مرغوب در ایران که برای صادرات نیز بهترین نوع هستند آشنا می شوید.

آشنایی با انواع خرما

از آنجایی که خرما دارای قند های فروکتوز، گلوکز و ساکارز می باشد که در میزان قند با یکدیگر تفاوت دارند. خرماها از لحاظ ظاهری، طعم، میزان رطوبت و قند نیز با یکدیگر فرق دارند. برخی از مهمترین خرماهای تولیدی در ایران عبارتند از:

هریک از این خرماها برای صادرات به کشورهای دیگر مناسب و پرطرفدار هستند.

خرما سایر

نوع : استعمران، سعمران، سمبرون و سمبارون/ نیمه خشک/cm  2تا 4

بسته بندی: /10kgسفارشی

خرما سایر با قند بالای 70 درصد یکی از شیرین ترین خرماهای دنیا می باشد. این نوع خرما عمدتا برای صادرات به اروپا و اوراسیا استفاده می شود. خرما سایر تا 15 ماه در انبار سرپوشیده و در دمای محیط ماندگاری دارد. این خرما حاوی مقدار زیادی آهن، پتاسیم، ویتامین و مواد معدنی است که در درمان کم خونی کاربرد دارد. پتاسیم خرما منجر به افزایش هوشیاری مغز می شود. خرما در ایران عمدتا به عنوان میان وعده مغذی در روزهای عادی سال و به عنوان تنظیم کننده قند خون در وعده های افطار ماه مبارک رمضان استفاده می شود.

خرما کبکاب

نوع: خرمای کیکاب به رنگ قهوه ای تیره و بیضی شکل است که پوستی چسبیده به میوه دارد ۳/۵ تا ۴ سانتی متر

بسته بندی:  10kgسفارشی

رطوبت این نوع خرما کمتر از 18 درصد است. خرما کبکاب در دو نوع با شیره و بی شیره دسته بندی می شود. نوع با شیره آن معمولا برای مصرف داخلی و بدون شیره آن برای صادرات به سراسر جهان استفاده می شود. خرما کبکاب معمولا تا 12 ماه در دمای مناسب بدون نیاز به سردخانه و تا 18 ماه در دمای سردخانه ماندگار است. این مدل خرما معمولا در استان های خوزستان، بوشهر و فارس تولید می شود. طعم همه پسند و شیرینی متوسط این خرما منجر به جذب طرفداران زیادی در داخل و خارج کشور شده است. در هر 100گرم از این خرما 227 کالری و 74 گرم کربوهیدارت و 8.5 گرم فیبر و 2.4 گرم پروتئین موجود است.

خرما زاهدی

نوع : قصب، زاهدی ، زهدی / رنگ قهوه ای روشن ، قهوه ای شکلاتی /cm3.5

بسته بندی: /10kgسفارشی

خرمای زاهدی در دسته خرماهای خشک ایرانی است. خرما زاهدی دیررس است و مقدار ریزش آن بالاست. زاهدی یکی از خرماهای جذاب صادراتی برای ارسال به کشور های عربی، افغانستان، آفریقایی و پاکستان است. میزان قند این خرما آن را برای مصرف بیماران دیابتی مناسب می کند. طبع گرم آن برای استفاده افراد دارای طبع سرد مناسب است و منگز بالای آن تسکین دهنده اعصاب می باشد.

 

خرما مضافتی

نوع :مشکی و براق/cm2.5 تا 4.5

بسته بندی: /10kgسفارشی

این خرما، از نوع خرماهای نرم با پوست نازک است. خرما مضافتی بم چه در داخل کشور و چه در بازار خارجی متقاضی زیادی دارد. حدود نیمی از خرمای تولید کشور خرمای مضافتی است. رطوبت آن نسبت به سایر خرماها بالاتر است و مصرف آن نیز در داخل کشور پرطرفدار است.

پتاسیم بالای این نوع خرما برای سیستم گوارش بدن مناسب می باشد. ویتامین های موجود در خرمای زاهدی عبارتند از C ، B ، A ، E . ویتامین E خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و باعث می شود بافت‌های بدن در مقابل اثرات مخرب برخی از ترکیب‌های شیمیایی محافظت شوند.

خرما پیارم

نوع :  خرمای خشک / رطوبت کم و رنگ قهوه ای تیره پوسته/ دانه درشت و گوشتی /cm 4 تا 7

بندی: /10kgسفارشی

این خرما دارای پوست نازک و چروکیده و رطوبت زیر 15% است. صادرات خرمای پیارم یکی از ارز آورترین زمینه های تجاری ایران به حساب می آید و در حال حاضر این محصول به بیش از ۷۰ کشور دنیا از جمله روسیه، آلمان، اندونزی، ترکیه و غیره صادر می شود. خرمای پیارم جزء خرماهای گران قیمت محسوب می شود و قیمت آن نسبت به سایر خرماها بالاتر است. 
خرمای پیارم سرشار از مواد قندی، پروتیینی و سایر مواد معدنی بوده و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. همچنین دارای مقادیر قابل توجهی پروتئین گیاهی، ویتامین A، پتاسیم و آهن می باشد.

خرما مجول

نوع :  5cm / قهوه ای رنگ/ نیمه خشک

بسته بندی: /10kgسفارشی

خرمای مجول را می توان گرانترین نوع خرما معرفی کرد. به همین دلیل آن را سلطان خرماها می نامند. نسبت گوشت به هسته این خرما بیش از ۹۳ درصد و رطوبت آن 20 تا 26 درصد است. بهترین شرایط جهت نگهداری رطب خرمای مجول نگهداری در سردخانه با دمای زیر ۱۸ درجه سانتی گراد می باشد. برای خرمای نیمه خشک نیز دمای ۴ درجه سانتی گراد مناسب است که ماندگاری آن را می توان تا 6 ماه تخمین زد. میزان کلسیم خرما مجول نسبت به سایر خرماها بالاتر است و این خرما می تواند تامین کننده کلیسم مورد نیاز روزانه فرد باشد. مجول سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان ها و پتاسیم است. 

به طور کلی به خاطر تولید بالای خرما در کشور ما انواع مختلف آن با توجه به نیاز بازار به راحتی قابل تامین است و علاوه بر موارد فوق انواع خرماهای ربی، خاصویی، شاهانی و کلوته نیز توسط شرکت بسته بندی و تولید می شود. تامین خمیر خرما جهت تهیه انواع شیرینی و مواد غذایی سالم بدون استفاده از شیرین کننده های مصنوعی جهت ارائه در بازار داخلی و صادرات نیز به صورت عمده امکانپذیر است.

خرما سایر

نوع : استعمران، سعمران، سمبرون و سمبارون/ نیمه خشک/cm  2تا 4

بسته بندی: /10kgسفارشی

خرما سایر با قند بالای 70 درصد یکی از شیرین ترین خرماهای دنیا می باشد. این نوع خرما عمدتا برای صادرات به اروپا و اوراسیا استفاده می شود. خرما سایر تا 15 ماه در انبار سرپوشیده و در دمای محیط ماندگاری دارد. این خرما حاوی مقدار زیادی آهن، پتاسیم، ویتامین و مواد معدنی است که در درمان کم خونی کاربرد دارد. پتاسیم خرما منجر به افزایش هوشیاری مغز می شود. خرما در ایران عمدتا به عنوان میان وعده مغذی در روزهای عادی سال و به عنوان تنظیم کننده قند خون در وعده های افطار ماه مبارک رمضان استفاده می شود.

خمیر خرما

خمیر خرما ترکیبی نیمه جامد است که از خرماهای باکیفیت که هسته گیری می شود، تهیه می کنند. برای آماده سازی خمیر خرما بهترین و با کیفیت ترین خرماها انتخاب شده و بعد از پوست و هسته گیری خرد و یکنواخت می شوند. این محصول به دو روش صنعتی و نیمه صنعتی تهیه می گردد.

بعد از این که رطوبت محصول(بین 20 تا 26 درصد) تنظیم گردید، به عنوان خمیر خرما برای صادرات آماده می شود. خمیر خرما محصولی ارگانیک و بدون اضافات مصنوعی یا هرگونه مواد نگهدارنده است که دارای بافتی نرم و یکنواخت، خرمایی رنگ و کاملا بهداشتی است. می توان برخی از مغزها مانند: کنجد، فندق، مغزپسته، مغز بادام، مغز گردو و… را به این ماده غذایی مفید اضافه کرد و از طعم بی نظیر آن لذت برد.

کاربرد خمیر خرما

این محصول غنی از ویتامین و مواد معدنی استکه می تواند جایگزین خوبی برای قند و شکر باشد. همچنین می توان از آن برای صرف صبحانه و عصرانه  بعنوان مارمالاد یا مربا استفاده کرد. خمیر خرما در پخت انواع شیرینی جات نیز کاربرد فراوانی دارد.

خواص خمیر خرما

برای خرید خمیر خرمای اعلا و انواع خرما از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

    همراه شما هستیم

    راه های ارتباطی با ما

    برای ثبت سفارش یا خرید کالا و یا استفاده از خدمات گسترده و متنوع شرکت راش آیین می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید و یا از طریق پرکردن فرم روبرو درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.