صادرات اسید سولفونیک

صادرات اسید سولفونیک به عنوان یکی از مهمترین مواد اولیه شوینده ها برای بسیاری از شرکت های تولید کننده عمده شوینده مهم و ضروری است. اسید سولفونیک (لاینر الکیل بنزن سولفونیک اسید LABSA) ماده ای است که در ترکیب بسیاری از محصولات شوینده اعم از مایعات و پودرهای شوینده به عنوان عامل اصلی سورفکتانت به کار می رود که در اصل مسبب اصلی ایجاد خاصیت پاک کنندگی در این فرآورده ها می باشد. به عبارت بهتر نقش اصلی پاک کنندگی، چرک بری و لکه بری و همچنین چربی زدایی در محصولات شوینده به عهده خانواده ای از ترکیبات شیمیایی است که از آنها تحت عنوان کلی سورفکتانت ها نام برده می شود!

 

سورفکتانت ها براساس نوع بار الکتریکی در قسمت آبدوست خود به ۴ دسته انیونیک، کاتیونیک، نانیونیک و آمفوتریک تقسیم می شود. بنا به ماهیت و عملکرد مورد انتظار از یک محصول شوینده و بر اساس نظر متخصصین فرمولاسیون فرآورده های شوینده در لابراتوارهای تحقیق و توسعه، از هرکدام از سورفکتانت های فوق بصورت مجزا و یا ترکیبی از آنها در یک محصول شوینده استفاده می کنند. در این میان بالاترین و مهمترین نقش در محصولات شوینده به عهده سورفکتانت های انیونیک می باشد و بطور متوسط به میزان ۱۰ تا ۲۵ درصد از فرمولاسیون انواع محصولات شوینده را سورفکتانت های انیونیک تشکیل می دهد.

معرفی اسید سولفونیک 97%

یکی از مهمترین سورفکتانت های انیونیک شامل لاینر الکیل بنزن سولفنیک اسید 97 % یا نام خلاصه شده اسید سولفونیک (LABSA) می باشد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

 اسید سولفونیک LABSA نوعی ماده شیمیایی است که در دسته ترکیبات آلی گوگرد دار قرار دارد. این ماده که با نام تجاری لابسا (LABSA) نیز شناخته می شود، به وفور در صنعت شوینده مورد استفاده قرار می گیرد. اسید سولفونیک به عنوان یک سورفکتانت به راحتی در آب حل می گردد.

 

اسید سولفونیک در صنایع تولید مواد شوینده، کودسازی و تولید رنگ کاربرد فراوان دارد. به همین جهت این ماده برای صنعتگران و همچنین صادرات اسید سولفونیک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

صادرات اسید سولفونیک صادراتی LABSA 97%
صادرات اسید سولفونیک صادراتی LABSA 97%

خرید اسید سولفونیک

امروزه شرکت های مختلف تولید کننده شوینده به دنبال خرید اسید سولفونیک 97% با کیفیت بالا هستند. در بازارهای داخلی تامین کننده های زیادی اقدام به صادرات اسید سولفونیک به کشورهای مختلف می کنند اما مهم است که شما از کدام شرکت این محصول شیمیایی را تهیه و خریداری می کنید. سایت بازرگانی راگ با برخورداری از سابقه درخشان در زمینه بازرگانی، به فروش عمده و صادرات اسید سولفونیک با بالاترین درصد خلوص و بهترین کیفیت می پردازد. بنابراین برای اطلاع از نحوه خرید اسید سولفونیک ایرانی با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید.

قیمت اسید سولفونیک

قیمت اسید سولفونیک به عوامل بسیاری نظیر منطقه جغرافیایی، نوسانات ارز، وضعیت بازار، میزان عرضه و تقاضا و شرکت تامین کننده بستگی دارد. علاوه بر آن میزان خلوص و قیمت گوگرد و سایر مواد اولیه تشکیل دهنده این اسید در قیمت آن تاثیرگذار است. اگر به دنبال صادرات اسید سولفونیک به کشورهای روسیه، ترکیه، عراق، افغانستان و … هستید، سعی کنید این محصول را با قیمت اقتصادی و رقابتی تهیه کنید.

چه عواملی روی قیمت اسید سولفونیک تاثیر دارد؟

به طور کلی نمی توان قیمت کاملا ثابتی برای اسید سولفونیک اعلام کرد، زیرا عوامل مختلفی بر قیمت اسید سولفونیک موثر است. خلوص اسید، نوسانات نرخ ارز، قیمت نفت، شرکت تولید کننده، کیفیت اسید، نوع بسته بندی، همچنین نوسانات قیمت و بازار جهانی خرید و فروش LABSA از مهمترین عواملی هستند که می توانند قیمت اسید سولفونیک را تحت تاثیر قرار داده و تغییر دهند. برای اطلاع از قیمت خرید اسید سولفونیک صادراتی توصیه می شود با کارشناسان بازرگانی راگ تماس بگیرید.

فروش عمده اسید سولفونیک 97% (LABSA)

فروش اسید سولفونیک عمده (داخل ایران و خارج ایران) برای مصارف گوناگون توسط شرکت RAAG بهترین تأمین کننده اسید سولفونیک 97 درصد انجام می شود. این شرکت با ارائه محصولی با کیفیت در مناسب ترین قیمت اسید سولفونیک درجه ۱ راهی اقتصادی و مقرون به صرفه جهت صادرات اسید سولفونیک ایرانی است. بر همین اساس با کارشناسان فروش راگ در تماس باشید.

پخش ویدیو

ساختار شیمیایی اسید سولفونیک و دامنه کاربرد

اسید سولفونیک 97 درصد عضوی از گروه ترکیبات آلی گوگرد با فرمول RC6H4−S(=O)2−OH است که از R به عنوان گروه آلکیل یا آلیل متصل به حلقه بنزنی و از S(=O)2−OH به عنوان گروه هیدروکسید سولفونیل یاد می شود. برای توصیف دقیق تر باید گفت ساختار شیمیایی این مواد به شکلی است که از دو بخش آب گریز یا Hydrophobic و بخش آبدوست یا Hydrophilic تشکیل شده است. بخش آبگریز از زنجیره آلی غیر قابل حل در آب و سایر حلالهای قطبی و قابل حل در حلال و ترکیبات آلی ساخته شده و بخش آبدوست برخلاف بخش آبگریز قابلیت انحلال در حلالهای قطبی و از جمله آب را داراست. این ویژگی منحصر بفرد به این ترکیبات توانایی خاصی را در فرایند پاک کنندگی و چرک زدایی می دهد.

 

توضیح اینکه اکثر قریب به اتفاق چرکها و لکه ها روی لباس، ظروف، بدن انسان، سطوح آشپزخانه و موارد مشابه در محیط زندگی انسان، به واسطه ترکیبات آلی از قبیل چربی، پروتئین و ترکیبات هیدروکربن مانند سلولز و نشاسته ایجاد می شود. حتی بسیاری از آلودگی ها با منشا غیر آلی مانند گرد و غبار و دود ماشین ها به واسطه ترکیبات فوق به بدن انسان و لباس می چسبد.

نحوه عملکرد اسید سولفونیک در تولید شوینده ها

همانطور که می دانیم ترکیبات آلی قابلیت انحلال در آب ندارد! لذا زدودن آنها از بدن انسان و سایر تجهیزات مورد استفاده در زندگی روزمره، با آب خالص امکانپذیر نیست. به عبارت بهتر تا عملیات انحلال در حلال از جمله آب صورت نپذیرد، چرک از سطوح مورد نظر جدا نشده و فرایند پاکیزگی محقق نمی شود.

 

سورفکتانت ها و از جمله اسید سولفونیک با قابلیت همزمان انحلال در آب از سر آبدوست و همچنین ویژگی حل کنندگی چرکهای آلی در خود از سر آبگریز می تواند ترکیبات آلی را از روی سطوح جدا کرده و ضمن معلق کردن در آب از اتصال مجدد آنها به سطوح تمیز شده جلوگیری کند و بدین تریتب فرایند چرک زدایی و پاکیزگی اتفاق بیفتد. مکانسیم عمل سورفکتانت ها از طریق کاهش کشش سطحی در سطوح آب – هوا و همچنین جرم آلی – سطوح تمیز شونده اتفاق می افتد. بدین ترتیب که با کاهش کشش سطحی در دو منطقه مورد نظر باعث می شود جرم آلی از روی سطوح کنده شده و به راحتی در آب غوطه ور شود. البته سورفکتانت ها خواص دیگری از جمله امولسیون کنندگی، کف کنندگی، انعقاد سازی و همچنین ضدعفونی کنندگی نیز دارد. بر همین اساس شرکت های تولید کننده شوینده به دنبال خرید اسید سولفونیک 97% هستند.

 

شرکت بازرگانی راگ با تامین این ماده جهت صادرات اسید سولفونیک بهترین گزینه برای خریدی مطمئن و اقتصادی است!

 

بیشترین میزان مصرف در فرآورده های شوینده در خانواده سورفکتانت ها به گروه انیونیک تعلق دارد. اصولا در فرمولاسیون محصولات شوینده سعی می شود در کنار سورفکتانت انیونیک که نقش اصلی در پاک کنندگی دارد. از یکی دیگر از سورفکتانت ها نیز بعنوان کمک کننده و یا تعدیل کننده خواص انیونیک بهره گرفته شود. بنابراین سعی می شود در فرمولاسیون محصولات شوینده از انواع مواد اولیه مفید از جمله دو یا سه نوع سورفکتانت استفاده شود تا بتوان به خواص مختلف از جمله کف کنندگی، درخشان کنندگی، ایجاد نرمی و لطافت و همچنین جلوگیری از نشست مجدد روی سطوح و همچنین خواص تامپونی و محافظ کنندگی برای پوست و لباس و همچنین تجهیزات شستشو مانند ماشین لباسشویی دست یافت.

صادرات اسید سولفونیک صادراتی LABSA 97%
صادرات اسید سولفونیک صادراتی LABSA 97%

ویژگی های کلی اسید سولفونیک 97%

نمای شماتیک خط تولید لاینر الکیل بنزن سولفونیک اسید97%

روش تولید اسید سولفونیک

به طور خلاصه در توصیف فرایند سولفوناسیون می توان گفت ابتدا واحد تولید هوای خشک، هوای مورد نیاز برای ترکیب با گوگرد را که عاری از رطوبت بوده و دارای نقطه شبنم تا منفی ۸۰ درجه سلسیوس می باشد، فراهم می کند. این امر با کمک تجهیزاتی مانند بلوور، برج اتیلن گلیکول، چیلر و برج سیلیکاژل میسر می شود. سپس در بخشی دیگر از پلنت و در کوره گوگرد سوزانی، گوگرد مذاب با هوای خشک ترکیب شده (می سوزد) و گاز SO2 را تولید می کند. گاز SO2 در ادامه وارد مبدل های خاص می گردد که با کاتالیزورهای مخصوص تجهیز شده، در این مبدل با اکسیژن ترکیب شده گاز SO3 را به وجود می آورد. این گاز در راکتورهای مخصوص با الکیل بنزن و یا الکل چرب اتوکسیله شده ترکیب می شود و در نهایت اسید آلی سولفونیک و یا لوریک اسید را تولید می کند. بخشی از گاز SO2 و SO3 وارد واکنش با زنجیره آلی نمی شود که در ادامه توسط فیلتر الکترو استاتیک و برج اسکرابر که با سود پر شده است، بدام انداخته شده و از ورود آنها به محیط جلوگیری می گردد.

 

اسید آلی پس از گاز زدایی و سپس عملیات ایجینگ به محصول نهایی با خلوص 97% درصد تبدیل شده و راهی مخازن ذخیره شده و فرایند تولید بطور دائم توسط واحد لابراتوار کنترل می شود. این پلنت از اتوماسیون بالایی برخوردار بوده و نقش نیروی انسانی در آن کم است و حجم بالایی از تولید با حداقل نفرات انجام می شود.

مشخصات اسید سولفونیک

فرمول خطی اسید سولفونیک

فرمول صادرات اسید سولفونیک صادراتی LABSA 97%

ملاحظات زیست محیطی و اطلاعات ایمنی سولفونیک اسید

بیشتر سورفکتانت های آنیونی از جمله LABSA ماهیت غیر سمی دارند. با این حال، قرار گرفتن طولانی‌ مدت در معرض این سورفکتانت‌ ها، می‌تواند از طریق اختلال در غشای لیپیدی سبب تحریک و آسیب به پوست شود. از سوی دیگر، تجزیه پذیری زیستی توسط گروه هیدروکربنی آبگریز سورفکتانت تعیین می شود. با توجه به خطرناک بودن اسید سولفونیک کارگران در هنگام کار با این ماده باید به این نکات توجه کنند. زیرا قدرت اسیدی آن باعث ایجاد خوردگی می شود!

 

۱ – استفاده از لباس مخصوص، دستکش، کفش و ماسک مخصوص درحین کار با این اسید الزامی است. زیرا اسید سولفونیک باعث سوختگی شدید چشم و گاهی کوری می شود. همچنین اگر در حین کار، این ماده به چشم شما اصابت کرد، چشمانتان را به مدت ۱۵ دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. سپس سریعا به متخصص چشم مراجعه کنید.

 

۲ – از تماس تنفسی با این محصول خودداری کنید. زیرا بخارات اسید سولفونیک می تواند به دستگاه تنفسی آسیب بزند. بنابراین در صورتی که بخارات این اسید را تنفس کردید، سریعا از محیط آزمایشگاه خارج شوید. در بسیاری از موارد رفتن به هوای آزاد اثر نا مطلوب بخارات اسید سولفونیک را خنثی می کند. اما در صورت ادامه دار شدن مشکلات تنفسی از ماسک اکسیژن استفاده کنید.

 

۳ – با توجه به قابل احتراق بودن اسید سولفونیک، در صورت وقوع آتش سوزی از اسپری آب، پودر خشک شیمیایی و فوم سرد کننده استفاده کنید.

 

۴ – نکات ایمنی MSDS اسید سولفونیک: در صورت استعمال اسید سولفونیک، به سرعت مقداری شیر به همراه مایع خنثی مانند منیزیم بنوشید و سر خود را جهت جلوگیری از ورود اسید به ریه بالا نگه دارید.

به دلیل خطرات استفاده از این ماده در خلوص بالا بهتر است برای صادرات اسید سولفونیک تمامی موارد ایمنی رعایت شود.

مشخصات آنالیزی محصول اسید سولفونیک97%

Specification Standard ISIRI NO
Molecular Weight (g/mol) 322 ISIRI 12028
Free Oil% Max 2.0 ISIRI 3513
Active Matter% [96-98] ISIRI 3513
Color (Klett) ((10%(W/W)) Max 70 ISIRI 3513
Sulfuric Acid% Max 1.8 ISIRI 3513
Water % Max 0.5 ISIRI 18481
Appearance Brown Viscose Liquid ISIRI 3513

سایر اسامی اسید سولفونیک

فرمول خطی اسید سولفونیک

فرمول صادرات اسید سولفونیک صادراتی LABSA 97%
صادرات اسید سولفونیک صادراتی LABSA 97%
صادرات اسید سولفونیک صادراتی LABSA 97%

بسته بندی اسید سولفونیک و حمل و نقل

بسته بندی  و حمل این محصول جهت صادرات اسید سولفونیک بسته به نیاز مشتری، در قالب بشکه های ۲۲۰ لیتری و یا از طریق تانکرهای کامیون می باشد. شرکتهای بزرگ با مصارف بالا عمدتا به صورت تانکری حمل نموده و داخل مخازن بزرگ استیل ذخیره می کنند. توصیه می شود خریداران این اسید آن را از شرکت های معتبر تهیه کنند. شرکت راش آیین اطلس غرب (راگ)، از جمله مراکز معتبر کشور در زمینه صادرات اسید سولفونیک، خرید و فروش سولفونیک اسید عمده و انواع مواد اولیه شیمیایی می باشد. شرکت راگ با سالها سابقه درخشان، سولفونیک اسید مایع در بشکه‌ های ۲۲۰ لیتری به بازار عرضه می شود.

کاربردهای اسید سولفونیک

کاربرد اسید سولفونیک ۹۷ درصد در صنایع شوینده بدین صورت است که این اسید به عنوان یک سورفکتانت عامل حذف آلودگی ها و چربی ها از روی سطوح مختلف می باشد. سورفکتانت، از دو قسمت مولکولی تشکیل بخش آبدوست و آبگریز تشکیل شده است که بخش آبگریز با احاطه مولکول های غیر قطبی و بخش آبدوست، با برقراری پیوند با مولکول های محلول (آب) می تواند عمل حذف لکه در مواد شوینده را برعهده بگیرد. با توجه به همین خاصیت، اسید سولفونیک جهت تولید انواع مواد شوینده و تمیزکننده، پودرها و مایعات بهداشتی به کار می رود. این اسید مهمترین و پرمصرف ترین ماده در فرمول پودر مایع به شمار می رود و به عنوان پاک کننده و کف کننده استفاده می شود که در از بین بردن لکه ها موثر است.

 

با استفاده از این اسید بسیاری از محصولات لکه زدا و چربی زدا در صنعت تولید می شود. همچنین اسید سولفونیک، به عنوان روان کننده، امولسیون کننده و مواد افزودنی بازدارنده خوردگی در صنایع مختلف نیز کاربرد دارد.

شرایط نگه داری اسید سولفونیک

یکی دیگر از نکات ایمنی حین کار با اسید سولفونیک شرایط نگهداری آن می باشد. از آنجایی که این اسید از قدرت خورندگی بالایی برخوردار است، ظروف نگه داری آن باید ضد خوردگی باشد! علاوه بر آن اسید سولفونیک باید دور از نور آفتاب و در انبارهای خنک (دارای دستگاه تهویه) نگه داری شود. 

اسید سولفونیک ایرانی را از کجا بخرم؟

شرکت بازرگانی راگ با سالها تجربه در صادرات انواع مواد غذایی، شیمیایی و معدنی یکی از معتبرترین شرکتها برای خرید اسید سولفونیک با کیفیت و درصد خلوص بالا می باشد. اگر قصد صادرات اسید سولفونیک به کشورهای همسایه را دارید و یا به هر طریقی تمایل به ارسال اسید سولفونیک با کیفیت، به بازارهای داخلی و خارجی را دارید، جهت مشاوره و یا خرید اسید سولفونیک 97% و انواع مواد اولیه شوینده حتما با کارشناسان بازرگانی راگ تماس بگیرید. راگ با سالها تجربه در زمینه صادرات اسید سولفونیک به کشورهای مختلف می تواند از صفر تا صد مراحل صادراتی مواد اولیه شوینده ها و سایر مواد شیمیایی را انجام دهد.

    همراه شما هستیم

    راه های ارتباطی با ما

    برای ثبت سفارش یا خرید کالا و یا استفاده از خدمات گسترده و متنوع شرکت راش آیین می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید و یا از طریق پرکردن فرم روبرو درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.