صادرات تگزاپون ۷۰ درصد

سدیم لوریل اتر سولفات 70% با نام تجاری تگزاپون یک ماده شیمیایی خمیری شکل نیمه شفاف به رنگ سفید یا مایل به زرد است. تگزاپون در دسته مواد فعال سطحی آنیونی قرار دارد و از خانواده آلکیل اتر سولفات‌ها است. این ماده حاصل ترکیب یک الکل چرب مانند روغن نارگیل با اکسید اتیلن و متعاقب آن سولفوناسیون است. در حال حاضر به دلایل کاربردهای فراوان این ماده صادرات تگزاپون از ایران به سایر کشورها رونق دارد. بنآبراین در ادامه به معرفی این ماده و کاربردهای آن در صنایع مختلف می پردازیم.

تگزاپون چیست؟

تگزاپون که به آن سدیم لورت سولفات نیز گفته می شود، در محصولات شوینده کاربرد دارد و چربی ها را از میان برده و در آب با کف زیاد حل می شود. این دسته از مواد به دمادهی و هم زدن با دور بالا نیاز ندارند و با افزودن مواد دیگر در فرمولاسیون جای می گیرد. تگزاپون جزو متداول‌ترین مواد اولیه آرایشی و داروئی محسوب می‌شود و در تولید اکثر شوینده‌های تجاری مثل مایع ظرفشوئی و پاک کننده‌های صنعتی (کارواش، کف شورها و پاک‌کننده روغن) و در بیش از ۹۰% مواد بهداشتی و شوینده بدن و سر همچون خمیردندان، صآبون، شامپو، کرم و لوسیون چه به صورت مایع یا غیرمایع کاربرد دارد. 
 
این ماده برای زدودن چربی به عنوان ماده کف‌کننده و پاک‌کننده و امولسیون‌کننده مواد چسبنده به کار می‌رود. میزان مصرف آن در فرآورده نهایی بین 10 تا 15 درصد می باشد.  تگزاپون بوی ملایمی دارد و شرکت‌های تولیدکننده آن را در غلظت‌های ۳۰ و ۷۰ درصد تولید و عرضه می‌کنند. تگزاپون به طور طبیعی پوست را تحریک می‌کند و باعث خشکی آن می‌شود؛ به همین دلیل باید با دیگر مواد فعال سطحی آنیونی، آمفوتریک و غیریونی همراه شود تا کیفیت و میزان کف‌کنندگی و شویندگی آن به سطح مطلوبی برسد. برای صادرات تگزاپون باید بهترین کیفیت ان را تهیه کنید.

خرید تگزاپون صادراتی

از آنجایی که سدیم لوریل اتر سولفات یا تگزاپون در صنعت تولید شوینده ها کاربرد فراوان دارد، شرکت های تولید کننده زیادی به دنبال خرید این ماده شیمیایی هستند. شرکت بازرگانی راگ یکی از بهرتین تامین کنندگان تگزاپون در حجم بالا می باشد. اگر قصد صادرات تگزاپون را دارید و یا خرید تگزاپون صادراتی با بالاترین کیفیت و ارزان ترین قیمت برای تان مهم است، می توانید از طریق حضوری و همچنین تماس تلفنی با تیم فروش راگ در تماس باشید.

قیمت تگزاپون

قیمت سدیم لوریل اتر سولفات 70% بسته به کیفیت، بسته بندی، میزان تقاضا، نوسان نرخ ارزو غیره متغیر می باشد. بنابراین اگر قصد صادرات تگزاپون یا همان سدیم لوریل اتر سولفات ۷۰ درصد را دارید، بهتر است با تیم فروش راگ در تماس باشید و قیمت روز تگزاپون را استعلام کنید. البته راگ مناسب ترین قیمت تگزاپون را در هنگام خرید سدیم لوریل اتر سولفات به شما پیشنهاد می دهد.

فروش عمده تگزاپون

شرکت بازرگانی راگ با تامین باکیفیت ترین مواد شیمیایی و مواد اولیه شوینده ها گزینه ای مطمئن برای خرید و فروش عمده تگزاپون صادراتی می باشد. اگر قصد خرید و یا صادرات تگزاپون به سایر کشورها را دارید، می توانید با تیم فروش راگ تماس بگیرید و از راهنمایی آنان استفاده کنید.

سفارش تگزاپون

افرادی که قصد صادرات تگزاپون را دارند، می توانند جهت سفارش تگزاپون یا سدیم لوریل اتر سولفات 70% با شرکت راگ تماس بگیرند. این شرکت با تامین بهترین و با کیفیت ترین مواد شیمیایی از تولیدکنندگان معتبر توانایی ارائه تگزاپون در حجم بالا جهت صادرات و یا خرید عمده تگزاپون دارد.

خصوصیات ظاهری تگزاپون

تگزاپون N70 سدیم لورات سولفاتی است که معمولاً در محصولات شفاف و مرواریدی با ویسکوزیته متوسط تا زیاد و محصولات شوینده استفاده می شود. تگزاپون یک سولفات اتر فعال بالاست که از یک الکل چرب متوسط تولید می شود و حاوی متوسط 2 مول اکسید اتیلن با حداکثر کنترل محصولات جانبی ناخواسته، از جمله محصولات ایجاد کننده بو است. تگزاپون N70 یک سدیم لوریل اتر سولفات بسیار غلیظ است که از الکل های چرب طبیعی گرفته شده است. تگزاپون به دلیل محتوای بالای شستشوی ماده فعال، مخصوصاً برای محصولات نهایی بسیار غلیظ یا در صورت نیاز به مواد اولیه با محتوای آب کمتر مناسب است. به این ترتیب، ویسکوزیته محلول های رقیق شده texapon با تقریباً 5 آلی 28% ماده فعال شستشو را می توان به راحتی به مقدار دلخواه افزایش داد. آنیون های دیگر آن شامل سدیم لورات سولفات و سولفات میرت سدیم می باشد.

 

SLES یا تگزاپون خمیری به عنوان فوم دهنده، پاک کننده و رطوبت ساز عمل می کند. اغلب محصولات شوینده حاوی 30 تا 70 درصد تگزاپون خمیری می باشند. تگزاپون N70 خمیر مانند است که دارای ویسکوزیته ی بالایی می باشد که شکل ظاهری آن شفاف است. به علت اینکه این محصول حاوی نمک است، بعد از رقیق سازی آن، کاهش ویسکوزیته رخ می دهد. با افزایش NaCl و آلکانول آمید ها می توان ویسکوزیته این ترکیب را کنترل کرد. نوع N70 این محصول، بالاترین غلظت از SLES تولیدی در فرایند اتوکسیله کردن دودسیل الکل است که در صادرات تگزاپون از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

آیا تگزاپن مورد تایید سازمان‌های غذا و دارو است؟

بازار و صادرات تگزاپون عمدتا به دلیل افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان در مورد بهداشت شخصی و پاکیزگی در حال رشد است. اما در سال‌های اخیر نگرانی‌هایی پیرامون خطرات سلامتی مرتبط با سدیم لوریل اتر سولفات بوجود آمد که در برخی موارد به تعویض این ماده با مواد آلی و زیستی دیگر در کشورهای توسعه یافته منجر شد. اما در دسترس بودن آسان و مقرون به صرفه بودن و خاصیت کف‌زایی خوب، آن را به یک ماده افزودنی پرسود برای تولیدکنندگان محصولات مراقبت شخصی تبدیل کرده است. به همین دلیل تحقیقات زیادی در مورد مضرات احتمآلی آن صورت گرفته است. پژوهش‌ها و تحقیقات سازمان غذا و داروی ایالات متحده FDA نشان داده که استفاده از این ماده برای مصرف‌کننده بی‌خطر است.

 

اداره بهداشت و دپارتمان صنایع شیمیایی استرالیا نیز اعلام داشته که این ماده با DNA واکنش نمی‌دهد. این ماده و سایر مشتقات باعث شکسته شدن محافظ رطوبتی پوست شده و به دیگر مواد شیمیایی اجازه می‌دهد تا به راحتی به زیرپوست نفوذ کنند.

ساختار شیمیایی و کاربرد تگزاپون

تگزاپون عضوی از گروه ترکیبات آلی گوگرد با فرمول CH3(CH2)11(OCH2CH2)nOSO3Na است. N تعداد گروه اتوکسیله را بیان می کند. برای توصیف دقیق تر باید گفت ساختار شیمیایی این مواد به شکلی است که از دو بخش آبگریز یا Hydrophobic و بخش آبدوست یا Hydrophilic تشکیل شده است. بخش آبگریز از زنجیره آلی غیر قآبل حل در آب و سایر حلالهای قطبی و قآبل حل در حلال و ترکیبات آلی ساخته شده و بخش آبدوست برخلاف بخش آبگریز قابلیت انحلال در حلالهای قطبی و از جمله آب را دارا می باشد. برای اطلاع از جزییات بیشتر درباره بهترین نوع این محصول جهت صادرات تگزاپون با کارشناسان راگ مشورت کنید.

تاثیرات ساختار شیمیایی تگزاپون در تولید شوینده ها

اکثر قریب به اتفاق چرکها و لکه ها روی لباس، ظروف، بدن انسان، سطوح آشپزخانه و موارد مشآبه در محیط زندگی انسان، بواسطه ترکیبات آلی از قبیل چربی، پروتئین و ترکیبات هیدروکربن مانند سلولز و نشاسته ایجاد می شود. حتی بسیاری از آلودگی ها با منشا غیر آلی مانند گردوغبار و دود ماشین ها به واسطه ترکیبات فوق به بدن انسان و لباس می چسبد.

همانطور که میدانیم ترکیبات آلی قآبلیت انحلال در آب ندارد و لذا زدودن آنها از بدن انسان و سایر تجهیزات مورد استفاده در زندگی روز مره، با آب خالص امکانپذیر نیست. بعبارت بهتر تا عملیات انحلال در حلال از جمله آب صورت نپذیرد، چرک از سطوح مورد نظر جدا نشده و فرایند پاکیزگی محقق نمی شود.

ساختار تگزاپون چگونه چربی ها را پاک می کند؟

در صادرات تگزاپون کیفیت حرف اول را می زند. این که قدرت پاک کنندگی تگزاپون چقدر باشد، بسیار مهم است. سورفکتانت ها با قابلیت همزمان انحلال در آب از سر آبدوست و همچنین ویژگی حل کنندگی چرکهای آلی در خود از سر آبگریز میتواند ترکیبات آلی را از روی سطوح جدا کرده و ضمن معلق کردن در آب از اتصال مجدد آنها به سطوح تمیز شده جلوگیری کند و بدین تریتب فرایند چرک زدایی و پاکیزگی اتفاق بیفتد.

 

مکانسیم عمل سورفکتانتها از طریق کاهش کشش سطحی در سطوح آب – هوا و همچنین جرم آلی- سطوح تمیز شونده اتفاق می افتد. بدین ترتیب که با کاهش کشش سطحی در دو منطقه مورد نظر باعث می شود جرم آلی از روی سطوح کنده شده و به راحتی در آب غوطه ور شود. البته سورفکتانت ها خواص دیگری از جمله امولسیون کنندگی، کف کنندگی، انعقاد سازی و همچنین ضدعفونی کنندگی نیز دارد.

 

سورفکتانت ها براساس نوع بار الکتریکی در قسمت آبدوست خود به چهار دسته آنیونیک، کاتیونیک، نآنیونیک و آمفوتریک تقسیم می شود. بنا به ماهیت و عملکرد مورد انتظار از یک محصول شوینده و براساس نظر متخصصین فرمولاسیون فرآورده های شوینده در لابراتوارهای تحقیق و توسعه، از هرکدام از سورفکتانت های فوق بصورت مجزا و یا ترکیبی استفاده می کنند.

چرا تگزاپون باعث کف کنندگی در شوینده ها می شود؟

بیشترین میزان مصرف در فرآورده های شوینده در خانواده سورفکتانت ها به گروه آنیونیک تعلق دارد. اصولا در فرمولاسیون محصولات شوینده سعی می شود در کنار سورفکتانت آنیونیک که نقش اصلی در پاک کنندگی دارد. از یکی دیگر از سورفکتانت ها نیز بعنوان کمک کننده یا تعدیل کننده خواص آنیونیک بهره گرفته شود.

 

بنابراین سعی می شود در فرمولاسیون محصولات شوینده از انواع مواد اولیه مفید از جمله دو یا سه نوع سورفکتانت استفاده شود تا بتوان به خواص مختلف از جمله کف کنندگی، درخشان کنندگی، ایجاد نرمی و لطافت و همچنین جلوگیری از نشست مجدد روی سطوح، خواص تامپونی و محافظ کنندگی برای پوست، لباس و تجهیزات شستشو مانند ماشین لباسشویی دست یافت.

 

بیشترین میزان سورفکتانتهای بکار رفته در فرآورده های شوینده متعلق به سورفکتانت های آنیونیک می باشد. در این سورفکتانتها سر قطبی دارای بار منفی می باشد. یکی از مهمترین سورفکتانت آنیونیک، اسید لوریک یا فتی الکل اتوکسیله سولفونه شده (تگزاپون) است که دارای منشا الکل های چرب گیاهی می باشد. برای رسیدن به خواص سورفکتانتی، لازم است عملیات نشاندن گازSo3 روی زنجیره آلی انجام شود. به این فرایند، سولفوناسیون گویند و در واحدی بنام سولفوناسیون انجام می شود. با نشاندن گاز So3 روی بخش آلی میزان قطبیت ترکیب جدید افزایش یافته و به تبع آن بر انحلال پذیری این ترکیبات در حلالهای قطبی مانند آب افزوده می شود. در ادامه عملیات خنثی سازی با یک قلیا مانند هیدروکسید سدیم یا سود سوزآور نیز اتفاق می افتد که خود بر میزان قطبیت و نهایتا افزایش کارایی آن تاثیر گذار است. محصولی که با این روش تولید می شود، جهت صادرات تگزاپون بهترین گزینه است.

فرمول گسترده تگزاپون

مشخصات فنی و آنآلیزی تگزاپون

مشخصات تگزاپون ۷۰ درصد - صادراتی

نمای شماتیک خط تولید تگزاپون

روش تولید سدیم لوریل اتر سولفات ۷۰ درصد (تگزاپون)

بسیاری از تولیدکنندگان مواد شوینده به فرمولاسیون و یا روش تولید تگزاپون توجه می کنند. بر همین اساس توصیه می شود جهت صادرات تگزاپون کمی با روند تولید این ماده آشنا شوید. بطور خلاصه در توصیف فرایند سولفوناسیون می توان گفت آبتدا واحد تولید هوای خشک، هوای مورد نیاز برای ترکیب با گوگرد را که عاری از رطوبت بوده و دارای نقطه شبنم تا منفی 80 درجه سلسیوس می باشد، فراهم می کند. این امر با کمک تجهیزاتی مانند بلوور، برج اتیلن گلیکول، چیلر و برج سیلیکاژل میسر می شود. سپس در بخشی دیگر از پلنت و در کوره گوگرد سوزانی گوگرد مذاب با هوای خشک ترکیب شده )می سوزد)و گاز SO2 را تولید می کند.

 

گاز SO2 در ادامه وارد مبدلهای خاص می گردد که با کاتالیزورهای مخصوص تجهیز شده، در این مبدل با اکسیژن ترکیب شده گاز So3 را به وجود می آورد. این گاز در راکتورهای مخصوص با الکل چرب اتوکسیله شده ترکیب شده و نهایتا لوریک اسید را تولید می کند. بخشی از گاز So2 و So3 وارد واکنش با زنجیره آلی نمی شود که در ادامه توسط فیلتر الکترو استاتیک و برج اسکرآبر که با سود پر شده است، به دام انداخته شده و از ورود آنها به محیط جلوگیری می شود. لوریک اسید در ادامه مسیر با سود خنثی شده و پس از تثبیت PH و همچنین هوازدایی با عملیات خلا به مخازن ذخیره ارسال می گردد.

ویژگی های سدیم لوریل اتر سولفات ۷۰ درصد

کاربردهای روزمره تگزاپن

MSDS تگزاپون (نکات ایمنی تگزاپون)

۱ – از تماس تگزاپن یا سدیم لوریل اتر سولفات با چشم و پوست جدا خودداری فرمایید و در صورت تماس آن را بشویید و به پزشک مراجعه کنید.

۲ – هنگام کار با مواد شیمیایی همچون تگزاپون از ماسک، دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید.

۳ – از بلع و استنشاق تگزاپون پرهیز کنید.

۴ – تگزاپون را دور از دسترس کودکان و افراد عادی قرار دهید.

موارد مصرف و کاربرد سدیم لوریل اتر سولفات

به دلیل مصارف این محصول در صنایع مختلف صادرات تگزاپون به عنوان یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده شوینده ها رونق خوبی دارد. در ادامه برخی از مهمترین کاربردهای آن آشنا می شوید:

 

۱ – این ماده یک ترکیب شیمیایی امولسیون کننده، پف دهنده، تسریع کننده انحلال و کف کنندگی است که از آن در صنایع شویندگی، مواد غذایی استفاده می شود و مواد فعال کننده سطحی آنیونی در تولید شامپو می باشد. این ماده در اکثر مواد تجاری شوینده ها مثل مایع ظرفشویی و پاک کننده های صنعتی (کف شورها، مایع کارواش، برطرف کننده روغن) و در بیش از 90% مواد پاک کننده بدن از قبیل خمیر دندان، صابون، شامپو، کرم و لوسیون، مایع کف کننده، همچنین مواد اولیه آرایشی و بهداشتی و دارویی است.

 

۲ – به عنوان شوینده دراکثر محصولات بهداشتی سو و بدن مورد استفاده قرار می گیرد. دارای خاصیت کف زایی خوبی بوده ولی کف آن سبک می باشد که حالت کرمی ندارد و در مجاورت چربی ها از بین می رود. دارای طبیعت تحریک کنندگی پوست می باشد و به ساختمان دو لایه چربی در پوست آسیب می رساند. بنابراین در صورت همراهی آن با دیگر مواد فعال سطحی آنیونی، آمفوتریک و غیر یونی، کیفیت و میزان کف کنندگی و شویندگی در سطح مطلوبی تامین می گردد. خواص شیمیایی این ماده با ph کاملا خنثی به راحتی قابل استفاده در فرمول های رنگ بوده و تاثیری بر ویسکوزیته و دیگر خواص فرمول ساخته شده رنگ ندارد.

 

۳ – زمان نگهداری: در شرایط معمولی تا یک سال قآبل نگهداری است. توصیه می شود از یخ زدگی محافظت شود.

بسته بندی تگزاپون صادراتی

بسته بندی و حمل تگزاپون در بشکه های پلاستیکی ۲۲۰ لیتری که داخل آنها با نایلون پوشانده شده، انجام می گردد. شرکت راگ با تامین بهترین تگزاپون صادراتی در بسته بندی های کاملا استاندارد و بهداشتی جهت صادرات تگزاپون سفارش شما را ثبت کرده و درب کارخانه تحویل می دهد.