خرید عمده کلرید کلسیم CaCL2

کلرید کلسیم (Calcium Chloride) ترکیبی شیمیایی از کلسیم و کلر است که در دمای اتاق جامد بوده و می توانید آن را به حالت محلول نیز مشاهده کنید. کلرید کلسیم با نام های کلسیم دی کلرید یا کلسیم کلرید از واکنش بین هیدروکلریک اسید و کربنات کلسیم (سنگ آهک) به وجود می آید که  این ماده قابلیت حل شدن بالایی در آب دارد و جاذب رطوبت و نمگیر می باشد و در شرایط عادی با ۲ ملکول آب همراه است. شکل ظاهری بدون آب کلرید کلسیم به شکل کریستال سفید رنگ و بدون بو می‌باشد.

 

این مولکول با درجه خلوص 96% در حین حل شدن در آب واکنش گرمازا از خود نشان می دهد که به دلیل بالا بودن آنتالپی حلالیت این ماده است. به دلیل کاربرد فراوان این ماده خرید عمده کلرید کلسیم جهت صادرات متقاضیان زیادی دارد.

خرید کلرید کلسیم (Calcium Chloride)

سایت بازرگانی راگ Raag با سابقه ای درخشان در زمینه صادرات کلرید کلسیم با بیشترین درصد خلوص و بالاترین کیفیت می تواند سفارشات شما را جهت خرید کلرید کلسیم در حجم بالا و با کیفیت عالی تامین کند! بنابراین برای اطلاع از نحوه خرید عمده کلرید کلسیم می توانید با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید.

قیمت عمده کلرید کلسیم

برای قیمت عمده کلرید کلسیم نمی توان قیمت کاملا ثابتی اعلام کرد، زیرا عوامل مختلفی بر قیمت کلرید کلسیم موثر می باشند. از جمله مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت این ماده شیمیایی، نوسانات نرخ ارز، درصد خلوص کلرید کلسیم، شرکت تولید کننده، نوع بسته بندی و بازار جهانی خرید و فروش کلرید کلسیم می باشد. بنابراین برای اطلاع از قیمت روز کلرید کلسیم توصیه می شود با کارشناسان شرکت راگ Raag تماس بگیرید.

 

عوامل بسیار دیگری نیز مانند منطقه جغرافیایی، وضعیت بازار، میزان عرضه و تقاضا و شرکت تامین کننده بر قیمت عمده کلسیم کلرید موثر می باشد.

 

برای قیمت عمده کلرید کلسیم نمی توان قیمت کاملا ثابتی اعلام کرد، زیرا عوامل مختلفی بر قیمت کلرید کلسیم موثر می باشند. از جمله مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت این ماده شیمیایی، نوسانات نرخ ارز، درصد خلوص کلرید کلسیم، شرکت تولید کننده، نوع بسته بندی و بازار جهانی خرید و فروش کلرید کلسیم می باشد. بنابراین برای اطلاع از قیمت روز کلرید کلسیم توصیه می شود با کارشناسان شرکت راگ Raag تماس بگیرید. عوامل بسیار دیگری نیز مانند منطقه جغرافیایی، وضعیت بازار، میزان عرضه و تقاضا و شرکت تامین کننده بر قیمت عمده کلسیم کلرید موثر می باشد.

 

مشخصات فنی کلرید کلسیم

پخش ویدیو

فروش عمده کلرید کلسیم

شرکت بازرگانی راگ (Raag) با توجه به همکاری با تامین کنندگان برتر کلرید کلسیم در کشور و دسترسی به منابع معتبر بین المللی، آمادگی کامل تامین ماده شیمیایی کلسیم کلرید را در حجم بالا و با قیمت رقابتی دارد. فروش عمده کلرید کلسیم از طریق شرکت راگ می تواند برای بسیاری از خریداران از لحاظ قیمت و کیفیت به صرفه باشد. بنابراین اگر قصد خرید کلرید کلسیم را با قیمت رقابتی دارید با کارشناسان ما در تماس باشید. 

روش تولید کلرید کلسیم

کلرید کلسیم از سه روش زیر به دست می آید:

تولید به وسیله سنگ آهک

در این روش برای تصفیه سنگ آهک از هیدروکلریک اسید (HCl) استفاده می شود که کلرید کلسیم و دی اکسید کربن از واکنش موجود حاصل می شود. غلظت دی اکسید کربنی که در این واکنش تولید می شود، در صنعت تولید نوشابه های گازدار به کار می رود.

 

اگر غلظت سنگ آهک و اسید هیدروکلریک به اندازه کافی باشد، قابلیت تولید محصول با خلوص بالا و مناسب برای استفاده در صنایع غذایی نیز وجود دارد. در حالی که این ماده به صورت مستقیم از سنگ آهک به دست می آید اما مقادیر بالای تولید آن به صورت محصول جانبی از فرآیند Solvay حاصل می شود. واکنش تولید کلسیم کلراید در این فرآیند به صورت زیر نمایش داده می‌شود:

 

2NaCl + CaCO3 → Na2CO3 + CaCl2

واکنش آهک با یون منیزیم

در فرآیند فیلتراسیون و جداسازی پساب ها پس از جداسازی ناخالصی ها، کلسیم کلرید خشک شده و به صورت گرانول یا پودر به بازار عرضه می گردد. کشورهای آلمان، فنلاند، سوئد و فرانکفورت بیشتر از همین روش استفاده می کنند. بر همین اساس در هنگام خرید عمده کلرید کلسیم جهت صادرات این محصول به سایر کشورها به کیفیت این ماده شیمیایی توجه کنید.

خرید عمده کلرید کلسیم - شرکت بازرگانی راگ
خرید عمده کلرید کلسیم - شرکت بازرگانی راگ

روش تولید کلرید کلسیم از آب نمک طبیعی

در ایالات متحده آمریکا عمدتا برای تولید این ترکیب از تصفیه آب دریاچه های نمک و رسوبات نمکی طبیعی استفاده می گردد. در این فرآیند سنگ آهک با نمک واکنش نشان داده و از این فرآیند سدیم کربنات Na2CO3 و کلسیم کلرید حاصل می شود.

 

CaCO3 + 2NaCl —> Na2CO3 + CaCl2

 

در این روش نیز مشابه با روش قبل برای جدا کردن منیزیم، شیر آهک Ca(OH)2  به کار می رود. بعد از این واکنش منیزیم به سرعت به شکل منیزیم هیدروکسید Mg(OH)2 رسوب می کند. هنگامی که غلظت کلرید کلسیم (CaCl2) در طول فرآیند تبخیر، افزایش پیدا کند، کلرید سدیم (NaCl) رسوب داده و جدا می شود. ایالات متحده آمریکا، از روش تصفیه آب نمک، کلرید کلسیم به دست می‌آید.

تولید کلسیم کلرید از فرآیند سلوی

در این روش ابتدا سدیم کلرید هیدرولیز می شود، سپس کلسیم کربنات با آن واکنش نشان می دهد.  واکنش های انجام شده به شرح زیر است :

 

 NaCl + 2 H2O → Cl2 + H2 + 2 NaOH

CaCO3 + 2 HCl → CaCl2 + H2O + CO2

 

در این روش چهار فرآیند الکترولیز، سنتز هیدروژن، سنتز هیدروکلریک اسید و تولید کلسیم کلرید انجام می شود. در مرحله اول محلول آبی از کلرید سدیم به راکتور وارد شده و طی فرآیند فیزیکی ناخالصی ها مانند سولفات، منیزیم و کلسیم رسوب می کنند. خروجی این مرحله از یک کلاریفایر عبور داده می شود و یک محلول لخته ساز اضافه می گردد. سپس عملیات فیلتراسیون آب نمک شفاف شده اتفاق می افتد. در این مرحله از کربن فیلترها برای جداسازی هیدروژن پراکسید استفاده می شود. در انتها آب نمک خالص شده هیدرولیز می گردد.

 

هیدروژن به دست آمده از مرحله الکترولیز، از درون یک برج خنک کننده عبور داده شده و بخارات آب کندانس می شوند. در این مرحله هیدروژن خالص بدست می آید. واحد سنتز هیدروکلریک اسید شامل یک کوره، ستون جذب و یک اسکرابر است. ابتدا هیدروژن و کلر به کوره وارد شده و HCl تشکیل می شود. سنگ آهک پس از آسیاب شدن با هیدروکلریک اسید وارد راکتور شده و واکنش در فاز مایع انجام می گردد.

 

اگر قصد خرید عمده کلرید کلسیم را دارید، با شرکت بازرگانی راگ Raag مشورت نمایید تا راهنمایی های لازم را جهت خرید با کیفیت ترین کلسیم کلراید دریافت کنید.

فروش عمده کلسیم کلراید صادراتی

همکاری با تامین کنندگان کلسیم کلراید صادراتی از بهترین شرکت های ایرانی باعث شده تا شرکت بازرگانی راش آیین اطلس غرب RAAG توانایی فروش عمده و صادرات کلرید کلسیم را در حجم بالا داشته باشد. جهت استعلام قیمت کلرید کلسیم صادراتی با کارشناسان شرکت ما در تماس باشید.

خرید عمده کلرید کلسیم - شرکت بازرگانی راگ
خرید عمده کلرید کلسیم - شرکت بازرگانی راگ

صادرات کلسیم کلراید به صورت عمده

خرید عمده کلرید کلسیم به دلیل کاربردهای فراوانی که در صنایع مختلف غذایی، صنعتی و کشاورزی دارد، مورد استقبال و توجه زیادی قرار می گیرد. بر همین اساس صادرات کلرید کلسیم بسیار پر رونق است. بر همین اساس اگر قصد صادرات کلسیم کلراید را دارید، می توانید با کارشناسان راگ RAAG تماس بگیرید.

کاربردهای کلرید کلسیم چیست؟

کلرید کلسیم را می توان از آب نمک طبیعی یا سنگ آهک به دست آورد. این ماده به راحتی در آب حل شده و اگر در محیط مرطوب باقی بماند، به مایع تبدیل می شود که در این حالت به آن کلسیم کلراید مایع گفته می‌شود. خرید عمده کلرید کلسیم جامد برای استفاده در صنایع مختلف صورت می گیرد که مهمترین موارد استفاده آنها شامل موارد زیر است:

صنایع غذایی

مصرف کلرید کلسیم خوراکی، به عنوان یک افزودنی بی خطر است در صنایع غذایی استفاده می شود. است. این ماده به سبزیجات کنسروی، پنیر، توفو و میوه‌ها برای ترد شدن بافت مواد غذایی به کار می رود. کلسیم کلراید، در افزایش طعم شوری در ترشی ها، در نوشیدنی‌های انرژی زای ورزشی، به عنوان جایگزین نمک خوراکی در غذاها و برای مصرف روزانه شود.

 

در تولید چیپس برای کاهش شکل گیری آکریل آمید، برای پیشگیری از تغییر رنگ و فاسد شدن در میوه ها و سبزیجات، در نگه داری میوه ها و سبزیجات به عنوان ضد قارچ، جهت کاهش آسیب های انجماد کاربرد دارد.

کنترل رطوبت

کلراید کلسیم، رایج‌ترین ماده برای جذب رطوبت است که در فروشگاه‌ها و محفظه های بزرگ برای کنترل رطوبت به کار می رود. رطوبت زدایی با کلرید کلسیم کلراید مایع، باعث زنگ زدگی می‌شود. بنابراین استفاده از آن در اطراف فلزات صحیح نیست. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این ماده  باعث مشکلات تنفسی و آسیب به ریه‌ها می شود.

صنایع ساختمانی

به دلیل جذب بالای آب توسط کلرید کلسیم، در پروژه‌های ساختمانی، آن را به بتن اضافه می‌کنند تا سرعت پخت مصالح را در دماهای پایین‌تر، تسریع کند.

خرید عمده کلرید کلسیم - شرکت بازرگانی راگ
خرید عمده کلرید کلسیم - شرکت بازرگانی راگ

حفاری

کلسیم کلراید در حفاری چاه های نفت جهت تنظیم چگالی مایعات نفتی و کنترل فشار استفاده می شود. از این ماده برای کاهش خسارت های ناشی از تشکیل لجن در حفاری استفاده شود.

صنایع دارویی

کلسیم کلرید برای تولید داروهای مدر و به عنوان پادزهری برای مسمومیت با منیزیم کاربرد دارد. همچنین در داروهای تزریقی که برای رفع کمبود کلسیم تجویز می شوند، استفاده می شود. به همین جهت برای خرید عمده کلرید کلسیم برای مصرف در صنایع دارویی می توانید با ما در تماس باشید.

صنعت کشاورزی

کلرور کلسیم تامین کننده کلسیم مورد نیاز گیاه و یک ترکیب تنظیم کننده رشد گیاهان بدون افزایش PH  خاک و عاملی جهت پیشگیری از کپک سفید بر روی سطح خاک در فصول سرد سال استفاده می شود. کاربرد اسپری های کلسیم کربنات برای رشد گیاه در افزایش رشد، سفت شدن میوه و کاهش لک بر روی سطح میوه کاربرد دارد. افرادی که در صنعت کشاورزی فعالیت دارند نیز متقاضی خرید عمده کلرید کلسیم می باشند.

صنایع پتروشیمی

در برخی از مایعات نفتی به عنوان یک افزودنی برای افزایش ویسکوزیته از کلسیم کلرید استفاده می شود. در پیش گرمایش برخی فرآیندهای پتروشیمی نیز از کلرید کلسیم استفاده می شود.

صنایع کاغذ و چاپ

در فرآیند تولید کاغذ به منظور بهبود چاپ پذیری کاغذ به ویژه در چاپ رنگی، به عنوان یک پوشش دهنده به خمیر نشاسته افزوده شده و موجب بهبود خواص الکتریسیته ساکن می گردد. در کاغذهای بازیافتی کلرور کلسیم با اسیدهای چرب صابون ترکیب می شود و در رنگ بری و جوهرگیری از آن استفاده می شود. همچنین موجب بهبود رنگ پذیری کاغذ و دوام رنگ آن می شود.

صنایع پلیمر

بسیاری از پلیمرها طی فرآیند پلیمریزاسیون امولسیونی تهیه می شوند که در این روش برای جدا کردن میسل ها از حلال باید از کلسیم کلراید استفاده شود.  این روش معمولا در تولید لاستیک نیز بکار می رود.

خرید عمده کلرید کلسیم - شرکت بازرگانی راگ
خرید عمده کلرید کلسیم - شرکت بازرگانی راگ

صنایع رنگ و رزین

از جمله ترکیبات مورد استفاده در تولید رنگ های سیمانی، کربنات کلسیم است که به عنوان یک عامل سفت کننده رنگ افزوده می شود. همچنین کلرور کلسیم در تولید پوشش دهنده های ضد خوردگی نیز بکار می رود. هر یک از صنایع مختلفی که نام برده شد، متقاضی خرید عمده کلرید کلسیم می باشند. بنابراین برای خرید کلسیم کلرید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

صنایع شوینده ها

در تولید نرم کننده های لباس از این ترکیب برای تنظیم ویسکوزیته استفاده می شود. یکی از دلایل خرید عمده کلرید کلسیم برای استفاده در صنایع شوینده می باشد که متقاضیان زیادی دارد.

صنایع خودرو

در تصفیه پساب صنعت خودرو و آلومینیوم برای جداسازی فلزات سنگین، فلوریدها، فسفات ها و پسماندهای روغنی از کلسیم کلرید به کار می رود.

شرایط نگهداری از کلرید کلسیم

کلرید کلسیم به دلیل جاذب رطوبت بودن، باید در ظروف در بسته و محیط خشک نگهداری شود. توصیه می شود که کلسیم کلراید را در دمای کمتر از 30 درجه نگهداری کنید. به همین جهت هنگام خرید عمده کلرید کلسیم باید به نحوه نگهداری این ماده شیمیایی دقت کنید.

حمل و نقل و بسته بندی کلرید کلسیم (Calcium Chloride)

به دلیل جاذب رطوبت بودن کلرید کلسیم و نگهداری آن در ظروف در بسته و خشک باید در بسته بندی و حمل آن دقت کنید. مراقب باشید تا از پخش شدن آن در محیط و نفوذ به خاک و مجراهای آب جلوگیری کنید. بسته بندی این محصول برای صادرات کلرید کلسیم در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی می باشد. اما اگر قصد خرید عمده کلرید کلسیم را دارید، به صورت جامبو بگ ۱ تنی نیز بسته بندی می شود.