صادرات متابی سولفیت سدیم

متابی سولفیت سدیم یک ماده شیمیایی غیر آلی است که در صنعت کاربردهای بسیاری دارد. این ماده غیرآلی که از ترکیب سدیم، هیدروژن واکسیژن به وجود آمده، با نام سدیم پروسولفیت نیز شناخته می شود. متابی سولفیت سدیم یک ترکیب یونی حاوی کاتیون به حساب می آید و در انواع صنعتی و خوراکی تولید می گردد. این ماده پودری سفید رنگ، بوی بسیار نامطبوع و تندی دارد که به راحتی در آب حل می شود. این ترکیب یونی در اکثر صنایع به عنوان ماده ضدعفونی کننده و آنتی اکسیدان به کار می رود و مشتریان بسیاری دارد. بر همین اساس صادرات متابی سولفیت سدیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خرید متابی سولفیت سدیم

سایت بازرگانی راگ با توجه به نیاز روز افزون مشتریان، به تامین، توزیع و فروش سولفیت سدیم متابی با بالاترین کیفیت در سطح ملی و بین المللی می پردازد. بنابراین حوزه کاری ما تنها محدود به تامین نیازهای صنعتگران داخلی نیست و صادرات متابی سولفیت سدیم و سایر مواد شیمیایی به کشورهای دوست و همسایه نظیر عراق، ترکیه، افغانستان و روسیه از ماموریتهای اصلی ماست. جهت خرید هر نوع از مواد اولیه شوینده ها و سایر مواد شیمیای با کارشناسان راگ تماس بگیرید.

قیمت متابی سولفیت سدیم

قیمت این ماده به عوامل مختلفی همچون نوسانات ارز، قیمت جهانی نفت، شرکت تولید کننده، شرکت تامین کننده، رقابتی یا انحصاری بودن بازار و درصد خلوص محصول بستگی دارد. بنابراین برای استعلام قیمت متابی سولفیت سدیم لحظه ای و خرید متابی سولفیت سدیم بهتر است با کارشناسان ما در مجموعه بازرگانی راگ تماس بگیرید. بدیهی است که هر چه کیفیت محصول بالاتر باسد، از قیمت بیشتری برخوردار است. بنابراین قبل از خرید متابی سولفیت سدیم و صادرات متابی سولفیت سدیم از کیفیت آن مطمئن شوید.

نوع بسته بندی و نحوه ارسال متابی سولفیت سدیم

 شرکت بازرگانی راگ متابی سولفیت سدیم را معمولا به صورت پودری و در کیسه های 20 کیلویی عرضه می کند. همچنین در صورت درخواست مشتری این محصول به شکل تناژ در کیسه های جانبو به فروش می رسد. اگر به دنبال صادرات متابی سولفیت سدیم هستید، حتما قبل از خرید این موضوع را با کارشناسان و تیم فروش راگ در میان بگذارید تا بهترین نوع بسته بندی و ارسال را به شما پیشنهاد بدهند.

روش تولید متابی سولفیت سدیم

صنعتگران این ماده را از روشهای مختلفی تولید می کنند. اما بسیاری از صنعتگران متابی سولفیت سدیم را از طریق تبخیر محلول سدیم سولفیت اشباع شده با گاز دی اکسید گوگرد تولید می کنند. جهت صادرات متابی سولفیت سدیم باید اینماده را با بهترین کیفیت انتخاب و تهیه کنید.

مشخصات فنی متابی سولفیت سدیم

سایر اسامی : این ترکیب را با نام های سدیم متا بی سولفیت، متا بی سولفیت سدیم، متا بی سولفیت دی سدیم، سدیم دی سولفیت و پیروسولفیت سدیم نیز می شناسند.

فرمول شیمیایی

Na2S2O5

درصد خلوص

97.5 درصد

جرم مولکولی

190.13 گرم بر مول

چگالی

1.03 تا 1.20 گرم بر سانتی متر مکعب

دمای ذوب

170 درجه سانتی گراد (338 درجه فارنهایت، 443 درجه کلوین)

شکل ظاهری

پودر سفید متمایل به زرد همراه با بوی ضعیف دی اکسید گوگرد

دی اکسید گوگرد

66 گرم در 100 گرم

تیو سولفات (بر پایه S2O32)

0.025 گرم در 100 گرم

pH (محلول 10 درصد وزنی)

4.0 تا 4.8

کلرید

50 میلی گرم در 100 کیلو گرم

فلزات سنگین بر پایه سرب

کمتر از 10 میلی گرم در کیلو گرم

فلزات سنگین بر پایه سرب (کادمیم، مس، کروم، سرب و روی)

کمتر از 2 میلی گرم در کیلو گرم

آهن

کمتر از 10 میلی گرم در کیلو گرم

ماده نامحلول

0.05 گرم در 100 گرم

انحلال پذیری

محلول در آب و گلیسرول کم محلول در اتانول

کاربردهای متابی سولفیت سدیم

کاربردهای فراوانی که مواد اولیه شیمیایی دارند، باعث می شوند تا صادرات متابی سولفیت سدیم متقاضیان زیادی داشته باشد. این ماده کاربردهای بسیاری دارد که از جمله آنها باید به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱ – فعال کننده در پلیمریزاسیون اکریلو نیتریل

۲ – در صنعت تصفیه آب جهت کلر زدایی آب قبل از ورود آب به سیستم اسمز معکوس

۳ – در صنایع کلر آلکانی جهت خنثی سازی کلر

۴ – در صنایع غذایی بعنوان نگهدارنده و جلوگیری کننده از فساد مواد غذایی

۵ – در صنایع چرمسازی جهت آهک زدایی پوست

۶ – در صنایع آبکاری جهت تصفیه فاضلاب حاوی یون کروم

۷ – حذف کننده کلر بعد از سفیدگری نایلون

۸ – به عنوان یک منبع تولید SO۲ (مخلوط شده با هوا یا اکسیژن (در فرآیندهای سیانیداسیون طلا

۹ – به عنوان عامل کاهنده جهت خالص سازی و جداسازی آلدئیدها و کتون ها در صنایع شیمیایی

۱۰ – جهت تولید بعضی رنگ های آلی

۱۱ – سفید کننده در صنایع مختلف

۱۲ – بی سولفیت‌های سدیم، نقش کلرزدایی

۱۳ – صنایع چرمسازی جهت آهک زدایی پوست

۱۴ – ضدعفونی کننده، آنتی اکسیدان و ضد فساد

۱۵ – صنعت ساختمان جهت تولید روان کننده بتون و غیره

۱۶ – صنایع عکاسی در محلول ظهور جهت اسیدی کردن محلول ثبوت

۱۷ – صنعت تصفیه جهت کلر زدایی آب قبل از ورود آب به سیستم اسمز معکوس در مورد سفید گری کالای پروتئین

۱۸ – صنایع آبکاری جهت تصفیه فاضلاب حاوی یون کروم شش ظرفیتی و جهت جدا کردن کلر اضافی بعد از ازبین رفتن یون سیانید

۱۹ – نگهدارنده و جلوگیری کننده از فساد مواد غذایی بخصوص در میگو، آبمیوه سرکه و آبلیمو، غذاهای دریایی، میوه جات خشک و غیره

۲۰ – صنایع کاغذ سازی جهت سفیدگری در صنایع شیمیایی بعنوان احیا کننده جهت خالص سازی و جداسازی آلدئیدها و کتونها، برای تولید سولفوکسیناتها “ماده پایه شامپو بچه” و ۲۱ – جهت تولید بعضی رنگهای آلی

۲۲ – صنایع نساجی بعنوان تمیز و سفید کننده پشم و دیگر الیاف طبیعی، جهت تولید رنگهای خمره ای بعنوان حذف کننده کلر بعد از سفیدگری نایلون و بعنوان فعال کننده در پلیمریزاسیون اکریلو نیتریل

۲۳ – صنایع دارویی جهت تولید استامینوفن و به مقدار کم به بعضی از داروها اضافه می‌شود.

 

کاربرد متابی سولفیت سدیم در گرید خوراکی

این ماده در صنایع غذایی به عنوان نگهدارنده و جلوگیری کننده از فساد مواد غذایی بخصوص در میگو، آب میوه، سرکه و آبلیمو، غذاهای دریایی، میوه جات خشک و غیره به کار می رود. بر همین اساس صادرات متابی سولفیت سدیم در صنایع غذایی رونق خوبی دارد. همچنین اگرچه سازمان جهانی غذا و دارو گرید خوراکی این محصول را به صورت کلی مجاز برشمرده، اما استفاده بی رویه از آن در مواد غذایی منجر به مشکلات کبدی خواهد شد.

روش نگهداری متابی سولفیت سدیم

با توجه به سمی بودن این ماده، حتما باید آن را در محفظه عایق نگه داری کنید. زیرا در صورت ضعیف بودن عایق بندی، امکان ترکیب متابی سولفیت با اکسیژن و آزاد شدن گاز سمی دی اکسید گوگرد وجود دارد. دمای انبار نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که در هنگام نگه داری از این ماده به آن توجه کنید. زیرا اگر دما و رطوبت انبار بالاتر از 25 درجه سانتی گراد و 45 درصد باشد منجر به تغییر محلول می شود.

 

علاوه بر آن اگرچه این ماده خاصیت غیراشتعال زایی دارد، اما متابی سولفیت سدیم در دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد شروع به تجزیه و آزاد کردن گاز های سمی و اکسیدهای خطرناکی از سدیم و گوگرد می کند. علاوه بر آن ترکیب شدن این گازهای سمی با آب و وارد شدن آن به محیط زیست خطرات بسیاری را به همراه دارد. ضمنا این ترکیب را برای جلوگیری از خوردگی باید به دور از فلزات نگه دارید. اگر به قصد صادرات متابی سولفیت سدیم آن را تهیه می کنید حتما در نوع نگهداری و حمل آن موارد ایمنی را رعایت کنید.

روش بسته بندی متابی سولفیت

متا بی سولفیت سدیم، معمولا به صورت پودری و در کیسه های 20 کیلویی و در صورت سفارش به صورت تناژ در کیسه های جانبو به فروش می رسد. نوع بسته بندی جهت صادرات متابی سولفیت سدیم استاندارد می باشد و با توجه به حجم خریداری شده تعیین می شود.

نکات ایمنی برای کار با متابی سولفیت سدیم

این ترکیب شیمیایی غیر آلی در دسته مواد شیمیایی خطرناک طبقه بندی می شود .زیرا قرار گرفتن در معرض این ماده باعث بروز مشکلاتی همچون آسم، بیماری های ریوی، سردرد، سردرد، بی نظمی ضربان قلب، سوزش و خارش پوست، قرمزی و اشک ریزی چشم، تحریک دستگاه گوارش، تهوع، استفراغ و اسهال می شود. به همین دلیل باید در هنگام کار با آن به نکات زیر دقت کنید.

در هنگام خرید و صادرات متابی سولفیت سدیم به تمامی موارد ایمنی توجه کرده و آنها را رعایت کنید.

سفارش عمده متابی سولفیت سدیم

بسیاری از تولیدکنندگان شوینده ها و صنایع مختلف از خریداران اصلی متابی سولفیت سدیم هستند. بنابراین خرید این ماده جهت صادرات متابی سولفیت سدیم با افزایش تقاضا مواجه می باشد. چنانچه شما نیز قصد خرید متابی سولفیت سدیم را دارید، می توانید از طریق شماره تلفن های درج شده در همین صفحه تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید. شرکت بازرگانی راگ در اولین فرصت بهترین محصول را برای شما ارسال می کند.