ادویه

به قسمت های خشک شده از گیاه، به غیر از برگ که برای طعم دادن به غذا استفاده می شود، ادویه می گویند. ادویه به عنوان چاشنی و طعم دهنده در طبخ غذاها کاربرد فراوانی دارد. در حال حاضر کشور هند بزرگ ترین تولید کننده، مصرف کننده و صادرکننده ادویه جات در دنیاست که بهترین و مرغوب ترین ادویه ها را دارد.

انواع ادویه

در حال حاضر ادویه های بسیار خوش بو و طعمی در کشور ایران نیز تولید می شوند که از دانه های مختلف تهیه می شوند. رایج ترین ادویه ها که بیشترین مصرف را دارند، شامل فلفل سیاه، زردچوبه، دارچین و زنجبیل می شوند.

علاوه بر آن ادویه های هل، جوزهندی، سیاه دانه، میخک، پاپریکا، لیمو عمانی، برگ گل محمدی، پودرسیر، پودرپیاز، سماق، پودر آویشن، گلپر، بابونه، گل گاو زبان به صورت فله در بازار داخلی و با بسته بندی های متنوع جهت صادرات قابل تامین است.

بسته بندی: کیسه با وزن های متغیر

 

زردچوبه، فلفل، دارچین و زنجبیل ادویه های پرمصرف وارداتی هستند که عمدتا از هند و دیگر کشورهای شرق آسیا و بعضی از کشورهای آفریقایی وارد ایران می شوند. زردچوبه در انواع برمه، آفریقایی و زرین  به صورت قلم و پودر عرضه می شود. فلفل نیز در انواع قرمز، سیاه، پاپریکا به صورت پودر و دانه عرضه می گردد. سیلان، کاسیا، هندی، اندونزی، لوله ای، سیگاری نیز انواع مختلف دارچین است که به صورت قلم و پودر در بازار موجود است.

زنجبیل

طعم تند و شیرینی دارد که در دسرهای مختلفی مانند نان زنجبیلی و پای کدو تنبل استفاده می شود. خاستگاه این گیاه علفی از جزایر جنوب شرقی آسیا می باشد که به کشورهای مختلف منتقل شد. زنجبیل به عنوان تقویت کننده دستگاه گوارش در درمان سرماخوردگی، آنفلوانزا و سرفه های خفیف استفاده می شود.

 

زنجبیل نیز در انواع چینی، هندی و آفریقایی در بازار ایران یافت می شود. فلفل قرمز به طور عمده در خراسان رضوی کشت می شود و به صورت محدود به کشورهای منطقه صادر می شود. ادویه جات منبع آنتی اکسیدان ها هستند و خاصیت ضد التهابی دارند. مـصرف زردچوبه در بیمـاری هـای گوارشی، كبدی، سرطان، آرتریت، آلرژی و آسم مورد نظر قرار می گیرد. دارچین نیز کاهش دهنده قند و فشار خون است. ویتامین c موجود در فلفل موجب افزایش قدرت ایمنی بدن، استحکام لثه‌ها و دندان‌ها می‌شود. زنجبیل نیز برطرف کننده درد عضلات می باشد.

زنجبیل

فلفل سیاه

فلفل سیاه یکی از رایج ترین ادویه در بین مردم دنیاست که در بیشتر غذاها استفاده می شود. طعم تند فلفل به غذاها طعم منحصربه فردی می دهد که از آن در رفع احتقان استفاده می شود.  

دارچین

قدیمی ترین ادویه در دنیا محسوب می شود که بسیار معطر و خوشبو می باشد و در بسیاری از غذاها و انواع  شیرینی ها کاربرد دارد. برای طعم دادن به غلات مختلف و در تولید برخی از نان های محلی نیز استفاده می شود.

زردچوبه

زردچوبه به عنوان ادویه معروف هندی طعمی تند و تلخ دارد که بسیار پر کاربرد است. این ادویه در طبخ بسیاری از غذاها استفاده می شود که به زعفران هندی نیز معروف است.  رنگ ظاهری زردچوبه زرد مایل به نارنجی است که به عنوان رنگ دهنده غذا نیز کاربرد فراوان دارد.

 

زردچوبه دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که در پیشگیری از سرطان نقش مهمی دارد. همچنین در درمان افسردگی و آرتریت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ادویه ها به راحتی از طریق شرکت راش آیین قابل تهیه به صورت عمده و در حجم بالا می باشد. برای خرید انواع دیگری از ادویه ها نیز می توانید از طریق همین شرکت اقدام کنید.

    همراه شما هستیم

    راه های ارتباطی با ما

    برای ثبت سفارش یا خرید کالا و یا استفاده از خدمات گسترده و متنوع شرکت راش آیین می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید و یا از طریق پرکردن فرم روبرو درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.