صادرات سنگ گرانیت

گرانیت، از نوع سنگ های آذرین است که بر اثر سرد شدن تدریجی ماگمای مذاب شکل می گیرد. بلورهای سنگ گرانیت به راحتی قابل مشاهده می باشد که از کانی های فلدسپات و کوارتز با مقادیر کمی از میکا و آمفیبول تشکیل شده است. رنگ سنگ گرانیت با توجه به میزان کانی های تشکیل دهنده آن مختلف است که طیف رنگی سفید، خاکستری و گاهی صورتی در آن دیده می شود.

 

سنگ گرانیت یکی از سنگ هایی است که در ساختمان سازی از آن استفاده می شود. امروزه صادرات سنگ گرانیت به کشورهای مختلفی انجام می شود که بر همین اساس به بررسی این سنگ پرطرفدار می پردازیم.

خرید عمده سنگ گرانیت

خرید عمده سنگ گرانیت برای خریداران و بازرگانان با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در شرکت راگ امکان‌پذیر شده است. سنگ گرانیت در بازار به شکل های مختلف و در رنگ های متنوع موجود می باشد که از معادن متنوع کشور در حال استخراج است.

 

سنگ گرانیت سیاه از مقاوم ترین گرانیت ها است که برای خرید و قیمت سنگ گرانیت مشکی می توانید با کارشناسان راگ تماس بگیرید. قیمت هر متر مربع سنگ گرانیت مشکی بر اساس کیفیت و ابعاد و حجم آن متغیر می باشد. بنابراین جهت خرید سنگ گرانیت با کیفیت و یا سفارش سنگ گرانیت با ما تماس حاصل فرمایید.

مشخصات فنی سنگ گرانیت

گرانیت یکی از سخت‌ترین سنگ‌های ساختمانی است که از استحکام بالایی برخوردار است و میزان تخلل آن بسیار کم و نزدیک به صفر است. بنابراین تراکم آن بسیار بالاتر از سنگ های دیگر می باشد که موجب شده تا چگالی این سنگ حدود ۲/۷۵ گرم بر سانتی‌متر مکعب شود.

ویژگی‌های سنگ گرانیت:

از آنجایی که سنگ گرانیت دارای وزن بالا و عدم تخلخل می باشد، بهتر است برای نصب در نمای ساختمان از ابعاد بزرگ آن استفاده نشود.

خرید عمده سنگ گرانیت اسکرچ
خرید عمده سنگ گرانیت اسکرچ

انواع رنگ های سنگ گرانیت صادراتی

سنگ گرانیت یکی از زیبا‌ترین سنگ های ساختمانی است که در نمای داخلی و خارجی استفاده می شود. رنگ بندی سنگ گرانیت صادراتی به قدری متنوع و زیباست که می توان از آن در قسمت های مختلف ساختمان استفاده کرد. رنگ بندی سنگ گرانیت اسکرچ در انتخاب آن گزینه مهمی محسوب می شود.

گرانیت مشکی (سیاه)

سنگ گرانیت مشکی یا سیاه در دکوراسیون های مدرن و لوکس قابل استفاده است که در طیف رنگی سیاه تیره تا روشن موجود می باشد. در ترکیب این سنگ فلزاتی مانند فلز سیاه و معدن کوارتز وجود دارد که در برخی از انواع آن رگه های رنگ سفید و خاکستری دیده می شود. ممکن است در برخی از سنگ های گرانیت مشکی قطعاتی از کوارتز شفاف و مات نیز دیده شود. به دلیل سختی و مقاومت بالا در برابر خوردگی و سایش، همچنین زیبایی خاصی این سنگ از آن در نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود.

 

گرانیت مشکی نطنز نوعی سنگ گرانیت مشکی است که از معادن نطنز استخراج می‌شود که به دلیل کیفیت بالا از محبوبیت زیادی برخوردار است. صادرات سنگ گرانیت مشکی نطنز دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی،  حرارت و ضربه است که محصولات معماری و تزئینات داخلی بسیار مناسب است.

سنگ گرانیت قرمز

سنگ گرانیت قرمز با داشتن جذابیت رنگی در دکوراسیون‌ های مدرن امروزی کاربرد فراوانی دارد. طیف رنگی این سنگ از رنگ قرمز تا قهوه‌ای قرمز وجود است که از ترکیب فلزاتی مانند کوارتز، فلز قرمز و سفید تشکیل شده‌ است. در برخی از گرانیت های قرمز رگه‌ هایی از رنگ سفید، قهوه‌ای، خاکستری و یا  قطعاتی از کوارتز شفاف و مات نیز دیده می شود. از این سنگ در معماری و تزئینات داخلی استفاده می شود.

سنگ گرانیت خاکستری یا طوسی

سنگ گرانیت طوسی و خاکستری از محبوب‌ ترین رنگ‌ ها در سنگ گرانیت می باشد که در تزیین انواع دکوراسیون هماهنگی خوبی با سایر عناصر دارد. این سنگ نیز از طیف تیره تا روشن با رگه هایی از کوارتز و فلز خاکستری وجود دارد.

سنگ گرانیت سبز

سنگ گرانیت سبز در رنگ های مختلفی مانند سبز جنگلی، سبز کاهویی، سبز دانه اناری، سبز اسپایدری بیرجند، سبز درباری بیرجند و سبز آبرنگی بیرجند وجود دارد.

سنگ گرانیت سبز جنگلی بیرجند از با کیفیت ترین سنگ های گرانیت سبز می باشد که دارای طیف رنگی سبز تیره  تا سبز روشن با رگه های زرد و لیمویی می باشد.

 

۱ – گرانیت سبز کاهویی: به دلیل مقامت بالا در محل های شلوغ و پر رفت و آمد استفاده می شود. همچنین در دکوراسیون خارجی زیبایی خاص خود را دارد. این سنگ به شکل فرآوری شده به کشورهای اروپایی صادر می شود و یکی از بهترین گزینه ها برای صادرات سنگ گرانیت به شمار می رود.

 

۲ – گرانیت سبز دانه اناری: با رنگ سبز تیره و دانه های قرمز شبیه دانه های انار است که از مقاومت فشاری بالا و جذب آب پایین برخوردار است. گرانیت دانه اناری از پرفروش ترین سنگ های گرانیت ساختمانی محسوب می شود.

 

۳ – گرانیت سبز اسپایدری بیرجند: از نوع گرانیت سبز جنگلی است که از  سبز با رگه های زردی که مانند تارهای عنکبوت در هم تنیده شده  تشکیل می شود.

 

۴ – گرانیت سبز آبرنگی بیرجند: این سنگ به رنگ سبز با موج های زردرنگ است. پرداخت این سنگ به صورت چرمی انجام می شود.

 

۵ – گرانیت سبز درباری بیرجند: از مرغوبترین انواع گرانیت سبز جنگلی که دارای طیف رنگی سبز با رگه های لیمویی و سبز تیره است که به صورت موج های زیبا در سنگ می درخشد. از این سنگ در سالن مجلس کشور استفاده شده است و یکی از سنگ های صادراتی نیز می باشد.

پرداخت سنگ گرانیت چیست؟

برای زیبایی و ایجاد تنوع سطح سنگ های گرانیت را می توان در طرح های مختلف پرداخت کرد. در واقع پرداخت سنگ از مهم ترین مراحل فراوری و تولید سنگ می باشد که موجب ایجاد طرح های متنوع جهت صادرات سنگ گرانیت اسکرچ به خارج از کشور می گردد. اگر به دنبال تولید و صادرات سنگ گرانیت هستید، به پرداخت سنگ توجه کنید تا بهترین نوع سنگ را برای صادرات سنگ گرانیت انتخاب نمایید.

پرداخت های متنوع سنگ با توجه به کاربردهای آن در فضاهای مختلف متفاوت است؛ به طور مثال استفاده از سنگ های براق و صیقلی در برخی از فضاها بهتر است و در بعضی از فضاها برای جلوگیری از لغزندگی باید سنگ های زبر و خشن را استفاده کنید.

 به طور کلی انواع سطوح سنگ به چهار دسته تقسیم بندی می‌شوند که شامل موارد زیر است:

انواع پرداخت سنگ گرانیت عبارتند از:

پرداخت اسکرچ (Scratched)

سنگ گرانیتی اسکرچ Scratched با استفاده از پرداخت خراشیده و ایجاد شیارهای کم عمق و موازی تهیه می شود که بافت روی سطح آن نسبتا زبر می گردد. در پرداخت گرانیت مشکی اسکرچ، سطح سنگ از بافتی نرم، منظم و خطی برخوردار می شود. مقاومت گرانیت اسکرچ زنجان بسیار مطلوب است و می تواند در برابر فشار محیطی و شرایط جوی استحکام لازم را از خود نشان دهد. همچنین به دلیل زیبایی خاصی که این سنگ دارد، صادرات سنگ گرانیت اسکرچ فعالیت تجاری سودآوری است که در نماهای خارجی و دیواره های داخلی انواع ساختمان ها به کار می رود. طرح اسکرچ از لحاظ فواصل و عمق شیارها، در شرکت های مختلف متفاوت می باشد.

 

۱ – پرداخت اسکرچ گرانیت را می توان بر روی سنگ گرانیت صادراتی ساب خورده و ساب نخورده، می توان اجرا کرد. شرکت راگ به عنوان مرجع معتبر فروش سنگ اسکرچ پتانسیل کافی برای صادرات سنگ گرانیت اسکرچ را دارد.

 

۲- پرداخت اسکرچ پرداخت پایه ای است که در ترکیب با پرداخت های دیگر مانند پرداخت چرمی، پرداخت سندبلاست و … بافت جدیدی را روی سنگ ایجاد می کند. پرداخت اسکرچ بیشتر در طراحی های مدرن به کار می رود و جایگاه ویژه ای برای معماران دارد که در صادرات سنگ گرانیت نقش مهمی را بازی می کند.

خرید عمده سنگ گرانیت اسکرچ
خرید عمده سنگ گرانیت اسکرچ

پرداخت کتان (Cotton)

ایجاد شیار های عمود بر هم در دو جهت افقی و عمودی با فواصل یکسان و منظم را پرداخت کتان می گویند که سطحی با اصطکاک بسیار بالا و زیبا به وجود می آورد.

پرداخت کات (Cut)

ایجاد شیارهای موازی و مورب بر روی سایر پرداخت ها را، پرداخت کات می گویند که انواع مختلفی مانند کات سابیده، کات نامنظم، کات نامنظم سندبلاست، کات مورب، کات بروکن، کات بروکن سند بلاست، کات همر و کات فلیم می باشد.

سابیده و صیقلی (Polished)

یکی از رایج ترین پرداخت روی سنگ، پرداخت براق یا سابیده است که سطح سنگ کاملا صیقلی و براق می شود. از این سنگ در محل هایی که امکان لغزندگی وجود دارد، نباید استفاده شود.

پرداخت مات (Honed)

در این نوع پرداخت سطح سنگ صاف ولی مات و بدون درخشش است که حس طبیعی خود را بیشتر حفظ کرده است. پرداخت مات باعث می شود تا رنگ سنگ دو درجه روشن تر به نظر برسد.

پرداخت فلیم (Flammed)

در این نوع پرداخت سطح سنگ به وسیله مشعل با عمق کم حرارت داده می شود تا سطح سنگ زبر و و غیر لغزنده شود. معمولا پرداخت فلیم در سنگ های گرانیتی استفاه می شود که از مقاومت بالایی برخوردار هستند. کاربرد سنگ گرانیت فلیم در کف سازی اطراف استخر، پله ها و کف فضای خارجی استفاده می شود.

فلیم چرمی و فلیم چرمی رنگی (Flammed Brushed)

پرداخت فلیم چرمی توسط لقمه های زبر چرمی سابیده می شود تا سطح سنگ ناهموار شود تا ظاهری طبیعی و کلاسیک پیدا کند. این پرداخت برای کف‌ سازی‌ها، کنار استخرها، پله‌های بیرونی، پیاده‌راه‌ها، کف سرویس های بهداشتی و حتی کانتر آشپزخانه استفاده می شود.

 

پرداخت فلیم چرمی با رنگ کردن سنگ فلیم‌کاری شده با رنگ مخصوصِ اپوکسی در ۳ مرحله و فرایند تثبیت حرارتی در کوره انجام می شود. در واقع فلیم کردن همان آتشی کردن سطح سنگ است که با قراردادن شـعله مسـتقیم آتش به کمک نازل هوابرش، روی سـطح سـنگ به وجود می آید. قیمت سنگ گرانیت صادراتی فلیم نیز مانند سایر سنگها و فینیشینگ های گرانیتی با توجه به ابعاد و ضخامت سنگ متفاوت است. برای اطلاع از قیمت سنگ گرانیت سفید، مشکی و یا رنگی با کارشناسان شرکت راگ تماس بگیرید.

قیمت سنگ گرانیت اسکرچ

ایران در مقام چهارم تولید سنگهای ساختمانی در جهان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ های گرانیت است. بنابراین صادرات سنگ گرانیت اسکرچ به سایر کشورها یکی از تخصص شرکت بازرگانی راگ است. این شرکت تعرفه صادرات سنگ گرانیت اسکراچ را با کمترین حاشیه سود محاسبه کرده و برای صادرات سنگ به روسیه و سایر کشورها قیمت مناسبی را ارائه می دهد.

اگر قصد خرید گرانیت اسکرچ ارزان قیمت را دارید، با کارشناسان شرکت راگ تماس بگیرید. بازرگانی راگ با همکاری مستقیم تولیدکنندگان بهترین سنگهای گرانیت در ایران را در اختیار شما قرار می دهد.

فروش سنگ گرانیت اسکراچ

شرکت بازرگانی راگ با تهیه و تامین بهترین سنگ گرانیت اسکرچ که یکی از زیباترین سنگ های ساختمانی است، می تواند راهی هموار برای فروش بهترین سنگ گرانیت مرغوب ایرانی باشد. این شرکت با همکاری بهترین تولیدکنندگان سنگ گرانیت اسکرچ و سایر سنگ های ساختمانی می تواند هزینه خرید و حمل را برای شما کاهش داده و موجب افزایش حاشیه سود شما شود. فروش سنگ اسکرچ به خارج از ایران یکی از فعالیت های رایج شرکت بازرگانی راش آیین اطلس غرب می باشد.

مراحل صادرات سنگ گرانیت

کشور ایران دارای معادن سنگ متنوعی است که همین موضوع باعث افزایش و رونق صادرات سنگ گرانیت به سایر کشورها می گردد. صادرات سنگ گرانیت اسکرچ از ایران به کشورهای مختلف صورت می گیرد و مراحل مختلفی دارد که عبارتند از:

بیشترین حجم صادرات سنگ ایرانی به کدام کشورها است؟

با این حال تاجران کشور ما مقاصد دیگری را جایگزین این موارد کرده و توانسته‌ اند سود نستبا خوبی را از صادرات سنگ گرانیت به این کشورها به دست آورند. این کشورها از قرار زیر هستند:

خرید عمده سنگ گرانیت اسکرچ
خرید عمده سنگ گرانیت اسکرچ

صادرات سنگ گرانیت به روسیه

یکی از بخش‌های پرسود در بخش صادرات غیرنفتی، صادرات سنگ به روسیه است. کشور روسیه رتبه دوم مقصد تجاری ایران برای صادرات سنگ گرانیت می باشد که به طور کلی 1.4 درصد از واردات سنگ را به خود اختصاص داده است. روسیه به دلیل روابط تجاری مقصد مناسبی برای سنگ های صادرتی ایران محسوب می شود.

بر اساس آمار سازمان توسعه تجارت، سهم ایران از بازار سنگ در کشور روسیه در سال های گذشته میلادی از ۱۳۴۱ تن عبور کرده است.

صادرات سنگ به قطر، قرقیزستان و عمان

سه کشور قطر، قرقیزستان و عمان بهترین مقاصد صادرات سنگ گرانیت و سایر سنگ ها هستند که سود قابل توجهی را برای کشور دارند. به طور مثال صادرات سنگ به عمان رتبه چهارم در بازار صادرات سنگ ایران را به خود اختصاص می دهد. صادرات به این کشور از جهت این که رقابت چندانی برای آن وجود ندارد، بسیار مناسب است.

صادرات سنگ گرانیت اسلب مشکی

سه کشور قطر، قرقیزستان و عمان بهترین مقاصد صادرات سنگ گرانیت و سایر سنگ ها هستند که سود قابل توجهی را برای کشور دارند. به طور مثال صادرات سنگ به عمان رتبه چهارم در بازار صادرات سنگ ایران را به خود اختصاص می دهد. صادرات به این کشور از جهت این که رقابت چندانی برای آن وجود ندارد، بسیار مناسب است.

قیمت سنگ گرانیت اسلب مشکی

به سنگ هایی که عرض آنها بیشتر از ۷۰ سانتیمتر باشد، سنگ اسلب گفته می شود. سنگ های مختلف بعد از استخراج توسط اره های صنعتی برش داده می شود که به دلیل ابعاد بزرگتر حمل و نقل ویژه ای دارد. قیمت خرید سنگ گرانیت مشکی با توجه به نوع و درجه کیفی آن متغیر می باشد.

 

 

سنگ اسلب گرانیت مشکی یکی از محبوب ترین سنگ‌های گرانیت می باشد که رنگ مشکی آن بسیار پرطرفدار و پرکاربرد است. به طور مثال شرایط تشکیل سنگ گرانیت مشکی سوران به دلیل وجود برخی از عناصر در ترکیب شیمیایی آن موجب شده تا سنگی مقاوم و زیبا شکل بگیرد که مورد توجه بسیاری از معماران در صنعت ساختمان سازی است.

ابعاد سنگ‌ اسلب گرانیت

سنگ اسلب معمولاً در ابعاد ۱۲۰ × ۲۲۰ سانتیمتر برش داده می شود که از ضخامت دو سانتیمتر یا بیشتر برخوردار است. سنگ هایی که عرض آنها بیشتر از ۷۰ سانتیمتر باشد، به آن سنگ اسلب گفته می شود. ابعاد سنگ گرانیت اسلب، بسته به کاربرد آن متغیر است. بر همین اساس برای صادرات سنگ گرانیت اسلب ابعادی با طول ۲۵۰ تا ۳۰۰ سانتیمتر و عرض ۱۲۰ سانتیمتر مورد نیاز است.

 

اسلب سنگ گرانیت مشکی نطنز یکی از انواع سنگ های گرانیت است که در ابعاد بزرگ با ساب پذیری بالا تولید می شود که از نظر ساختاری بسیار محکم می باشد. این سنگ نسبت به سایر ابعاد از قیمت بالاتری برخوردار است که در درسته سنگ های لوکس قرار می گیرد.

ویژگی‌های سنگ اسلب گرانیت مشکی

این سنگ همان خصوصیات سایر سنگ‌های گرانیت را دارد که از مشخصات زیر برخوردار است:

سنگ گرانیت اسکرچ ۴۰ در ۴۰ نطنز برای چه مواردی استفاده می شود؟

گرانیت شیار دار که به سنگ گرانیت اسکرچ معروف است، به دلیل وجود شیارهای ایجاد شده روی سنگ یکی از بهترین محصولات برای استفاده در مناطقی است که نیاز به جلوگیری از سرخوردگی وجود دارد. بنابراین برای استفاده در کف سازی، اطراف محوطه استخر و در شهرهای سردسیر و پرباران، سنگ گرانیت اسکرچ بهترین گزینه است. شرکت راگ با همکاری و عقد قرارداد با بهترین تولید کننده سنگ گرانیت توانایی تامین انواع سنگ گرانیت و گرانیت اسکرچ را دارد. 

 

بر همین اساس برای خرید و قیمت گرانیت مشکی نطنز می توانید با شماره تلفن های درج شده در همین صفحه تماس بگیرید. همچنین جهت خرید یا صادرات سنگ گرانیت اسکرچ می توانید با کارشناسان شرکت راگ تماس بگیرید.