روشهای تشخیص ذرت دامی و انسانی

ذرت دامی سرشار از فیبر است. به همین جهت از این ماده غذایی جهت پروار سازی دامها استفاده می شود. علاوه بر آن دام ها به دلیل برخورداری از توانایی نشخوار کردن به راحتی قادر به هضم میزان بالای فیبر هستند. اما انسانها در صورت مصرف فیبر بالاتر از حد مجاز به مشکلات ...
تفاوت های ذرت دامی و ذرت علوفه ای
فهرست مطالب

ذرت یکی از محبوب ترین انواع غلات است که در سراسر جهان کشت می شود. این دانه خوراکی به دلیل برخورداری از ارزش غذایی بالا یک منبع عالی برای تامین انرژی روزانه به شمار می رود. البته باید بدانید که انسانها تنها مصرف کنندگان ذرت نیستند، بلکه دامپروری ها از این ماده غذایی جهت تامین خوراک مورد نیاز دامها استفاده می کنند.

البته تفاوت ذرت دامی با خوراکی شامل نحوه کشت، ساختار، بافت و طعم می گردد. از همین رو سازمان غذا و داروی کشور، استفاده از ذرت صنعتی و دامی را برای تولید فرآورده های غذایی انسانی ممنوع اعلام کرده است. با این حال گاهی تامین کنندگان و صنایع متخلف این محصول را به جای ذرت شیرین در بازار عرضه می کنند. در ادامه شما را با روش های تشخیص ذرت دامی و ذرت انسانی آشنا می کنیم.

روش های تشخیص ذرت دامی و ذرت انسانی

با دانستن این نکات می توانید نوع ذرت (علوفه ای یا انسانی) را به آسانی تشخیص دهید.

۱ – اولین و ساده ترین راه برای تشخیص تفاوت ذرت دامی و خوراکی توجه به شکل دانه های آن است. دانه های ذرت علوفه ای بر خلاف دانه های ذرت شیرین سفت و درشت (دندانه ای شکل) هستند. اما دانه های ذرت انسانی بافت گرد و ریزی دارند و به راحتی زیر دندان خرد می شوند.

 

۲ – رنگ ذرت علوفه ای بین زرد پر رنگ تا نارنجی متغیر است. اما ذرت شیرین به رنگ زرد کمرنگ دیده می شود و پوسته سبزی دارد.

 

۳ – ذرت علوفه ای و شیرین از لحاظ وزن نیز با یکدیگر تفاوت دارند. پس یکی از روشهای تشخیص ذرت دامی از خوراکی وزن کشی آن است.

 

۴ – یکی دیگر از تفاوت ذرت دامی و خوراکی، رطوبت بیشتر نوع خوراکی این دانه است. به دلیل همین ویژگی به آسانی با دست می توان پوست آن را جدا کرد. اما ذرت مخصوص طیور و دامها فاقد رطوبت است و پوست آن به سختی کنده می شود. به گونه ای که در دامداری ها از دستگاه آسیاب و فرآیند بلغور کردن جهت استخراج دانه های این نوع ذرت استفاده می شود.

 

۵ – ذرت شیرین همانطور که از نامش پیداست طعم دلچسبی دارد. اما ذرت مخصوص طیور و دامها  مزه چندان مطلوبی ندارد و تنها در صورت ترکیب با ادویه ها و مواد افزودنی گوناگون مزه قابل تحملی برای انسان پیدا می کند. پس یکی دیگر از روش های تشخیص ذرت دامی و ذرت انسانی تست کردن طعم آن است. اما هنگامی که ذرت علوفه ای به شکل اسنک و یا پفک در بازار عرضه می شود، به دلیل طعم دار شدن با افزودنی های خوراکی صنعتی به هیچ عنوان قابل تشخیص نیست!

 

۶ – بوته های نوع علوفه ای بلندتر از ذرتهای شیرین هستند و دانه های بیشتری دارند. زیرا کشاورزان بوته های ذرت خوراکی را زودتر از ذرتهای علوفه ای می چینند تا نرم و آبدار باقی بماند. اما به منظور برداشت نوع صنعتی باید تا زمان خشک و سفت شدن آن صبر کرد.

 

۷ – ذرت مناسب تغذیه دامها تنها در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیری مانند خوزستان رشد می کند. اما ذرت شیرین در اکثر مناطق قابل کشت است. با همین چند نمونه از تفاوت ذرت دامی و خوراکی می توان آن دو را از یگدیگر تشخیص دارد.

تفاوت های ذرت دامی و ذرت علوفه ای
تفاوت های ذرت دامی و ذرت علوفه ای

مضرات ذرت دامی برای بدن انسان

مصرف ذرت علوفه ای در بدن شما عوارض جبران ناپذیری ایجاد می کند که باید آنها را بدانید. بنابراین ما به تعدادی از مهمترین عوارض مصرف نوع صنعتی این ماده خواهیم پرداخت.

 اختلال در دستگاه گوارش

ذرت دامی سرشار از فیبر است. به همین جهت از این ماده غذایی جهت پروار سازی دامها استفاده می شود. علاوه بر آن دام ها به دلیل برخورداری از توانایی نشخوار کردن به راحتی قادر به هضم میزان بالای فیبر هستند. اما انسانها در صورت مصرف فیبر بالاتر از حد مجاز به مشکلات گوارشی مانند: اسهال و استفراغ و اختلالات روده دچار می شوند.

 

مقادیر بالای نشاسته را می توان نشانه تفاوت ذرت دامی و خوراکی دانست. از همین رو مصرف آن موجب تجمع گاز و نفخ در بدن انسان می گردد. از آنجایی که نوع صنعتی این دانه حجم بالایی از سلولز را در خود جای داده است، به هیچ عنوان برای مصرف خوراکی انسان مناسب نیست. چون دستگاه گوارش ما قادر به هضم این ماده نمی باشد و سلولز اضافی را از طریق روده دفع می کند.

واکنشهای آلرژیک

ذرت علوفه ای به شدت حساسیت زا می باشد. به گونه ای که برخی از افراد با خوردن آن دچار آسم شدید، آلرژی و آنافلاکسی می شوند.

پوسیدگی دندان

تفاوت ذرت دامی و خوراکی در قند بالای نوع صنعتی می باشد. پس اگر به فکر سلامت دهان و دندان خود هستید، به هیچ عنوان سراغ خرید ذرت دامی نروید.

پوکی استخوان

ذرت علوفه ای به نسبت ذرت شیرین از کلسیم کمتر و کالری بیشتری برخوردار است. به همین جهت مصرف آن تبعاتی نظیر افزایش وزن و پوکی استخوان را به دنبال دارد.

 

با توجه به مضراتی که ذکر کردیم، شما علاوه بر دانستن روش های تشخیص ذرت دامی و ذرت انسانی و همچنین تفاوت ذرت دامی و خوراکی، باید محصول مورد نیاز خود را از تامین کنندگان معتبر تهیه نمایید. شرکت بازرگانی راگ نیز به عنوان یکی از معتبرترین تامین کنندگان غلات در کشور، امکان خرید عمده ذرت با بالاترین کیفیت را برای مشتریان و بازرگانان محترم فراهم کرده است. جهت خرید این ماده غذایی پرخاصیت با کارشناسان ما تماس بگیرید.