بهترین انگور برای کشمش تیزابی

با توجه به اینکه نهال انگور شاهانی زودرس می باشد، در سال دوم کشت، شاهد بازدهی این نهال خواهیم بود. همچنین این نوع انگور از ماندگاری بالایی برخوردار است که در اواسط ماه مرداد برداشت می شود. البته باید بدانید که این میوه قیمت بالاتری نسبت به سایر...
بهترین انگور برای کشمش تیزابی
فهرست مطالب

کشمش تیزابی یکی از پر طرفدار ترین انواع کشمش است که علاوه بر مصرف داخلی به سایر کشورهای جهان نیز صادر می شود. به گونه ای که کشورمان توانسته با صادرات بیش از 14 هزار تن کشمش رتبه سوم صادرات این محصول را در دنیا کسب کند.

به همین جهت فعالیت در زمینه تولید و صادرات کشمش تیزابی سود بسیاری را به همراه دارد. اما اولین شرط برای تولید محصول با کیفیت دسترسی به انگور مرغوب است. در واقع تنها چند گونه انگور وجود دارند که با استفاده از آنها می توان این نوع کمشمش را تهیه کرد. از همین رو قصد داریم شما را با بهترین انگور برای تولید کشمش تیزابی آشنا کنیم.

انگور عسگری، بهترین انگور برای کشمش تیزابی

بسیاری از کشاورزان جهت کسب سود به کاشت و پرورش نهال انگور عسگری می پردازند. زیرا این درخت نسبت به سایر گونه های مشابه بازدهی زودتر و محصول بیشتری دارد. علاوه بر آن ظاهر زیبا و بی دانه بودن انگور عسگری موجب شده که تولید کنندگان این نوع از انگور را جهت تولید کشمش تیزابی انتخاب کنند.

انگور عسگری که به انگور شیرازی هم شهرت دارد، در رنگهای سبز، زرد و سرخ دیده می شود. حبه های این انگور کشیده و بیضی شکل هستند و از طعم شیرین و آبداری برخوردارند. همچنین درخت انگور عسگری در شرایط مناسب حدود 100 سال عمر می کند و نسبت به سرمای ملایم مقاوم است.

اگرچه نهال انگور عسگری در اکثر نقاط کشور قابل کشت است اما با کیفیت ترین نوع آن را می توان در شهرستان زرقان و ممسنی در استان فارس پیدا کرد. این انگور که طبعی گرم و تر دارد، دارای بافت گوشتی و نرم است. به همین جهت انگور عسگری بهترین انگور برای کشمش تیزابی محسوب می شود.

بهترین انگور برای کشمش تیزابی
بهترین انگور برای کشمش تیزابی

انگور سفید بی دانه

انگور سفید بی دانه که به انگور مجلسی نیز شهرت دارد، در دو نوع سفید و قرمز کشت می شود. نهال این نوع انگور میان بازده است و از سال چهارم به بعد به بازدهی می رسد. بنابراین کاشت نهال انگور سفید بی دانه به افرادی که انتظار بازدهی و سودآوری در سال اول را دارند توصیه نمی شود. علاوه بر آن درخت این نوع انگور، طول عمر کمتری نسبت به گونه قبلی دارد و در بهترین حالت 60 سال عمر می کند.

این نهال نسبت به سرما و خشکسالی مقاوم است که محصول آن معمولا در اواسط مرداد برداشت می شود. علاوه بر آن با اختصاص دادن یک هکتار از زمین به کاشت نهال انگور بیدانه سفید، در سال چهارم می توان حدود 30 تن کشمش برداشت کرد.

میوه­ انگور بیدانه سفید آبدار و گوشتی می باشد که در باغات ارومیه کاشت می شود. این شهر رتبه نخست کشوری در تولید انگور را دارد. بنابراین با توجه به پر محصول بودن نهال انگور بیدانه، این محصول در لیست بهترین انگور برای کشمش تیزابی است و رتبه دوم را به خود اختصاص می دهد.

انگور شانی، بهترین انگور برای کشمش تیزابی

انگور شانی یا شاهانی تنها یک میوه نیست، بلکه به دلیل برخورداری از خواص بسیار یک داروی طبیعی نیز محسوب می شود. این میوه نسبت به سایر گونه های انگور در جهان از آنتی اکسیدان های بیشتری برخوردار است و مصرف آن به کنترل فشار و قند خون کمک شایانی می کند.

این درخت که در آب و هوای معتدل رو به گرم می روید، نسبت به سرما مقاومت چندانی ندارد. به همین جهت ضروریست که کشاورزان در فصل سرما از تاکستان های خود در مقابل سرما حفاظت کنند. تاکستانهای انگور شانی به طور متوسط سالیانه 30 الی 35 تن در هکتار بازدهی دارند.

متوسط عمر درخت انگور شانی 50 تا 70 سال است و میوه های نرم، آبدار و پر گوشت دارد. این محصول در دو نوع بیدانه و با دانه کشت می شود که از نوع بیدانه آن جهت تولید کشمش تیزابی استفاده می کنند.

بهترین انگور برای کشمش تیزابی
بهترین انگور برای کشمش تیزابی

کاربردهای انگور شاهانی

با توجه به اینکه نهال انگور شاهانی زودرس می باشد، در سال دوم کشت، شاهد بازدهی این نهال خواهیم بود. همچنین این نوع انگور از ماندگاری بالایی برخوردار است که در اواسط ماه مرداد برداشت می شود. البته باید بدانید که این میوه قیمت بالاتری نسبت به سایر گونه ها دارد. چون از این محصول نه تنها جهت تولید کشمش تیزابی، بلکه برای تولید غوره و شیره نیز استفاده می شود.

نهال درخت انگور شاهانی در فصول گرم سال به آبیاری بیشتری نیاز دارد و باید در مقابل آفتاب سوختگی و تابش مستقیم نور خورشید از آن حفاظت شود. با این حال کاشت این درخت به تمام زحمات نگهداری آن می ارزد. چون میوه آن بهترین انگور برای تولید کشمش تیزابی به شمار می رود.

خرید بهترین کشمش تیزابی

در این مطلب با مناسب ترین گونه های انگور جهت تولید کشمش تیزابی آشنا شدید. ولی به یاد داشته باشید که بهترین انگور برای کشمش تیزابی باید دارای حبه های شیرین و گوشتی، طعم شیرین و فاقد هرگونه ضربه خوردگی یا پوسیدگی باشد. البته طرز تهیه کشمش تیزابی نیز در کیفیت محصول نهایی موثر است.

شما می توانید جهت خرید عمده کشمش تیزابی با بالاترین کفیت و صادرات این محصول پر سود حتما با کارشناسان راگ تماس بگیرید. این شرکت یکی از برترین تامین کنندگان کشمش تیزابی در کشور است که بدون واسطه و با قیمت مناسب انواع کشمش را برایتان فراهم می کند.